-Reklama-

Pomóż Matiemu i jego mamie w walce z chorobą!3 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

Pani Iwona wraz z synem od urodzenia chorują na genetyczną chorobę wrodzoną łamliwość kości OI. Mateusz w swoim życiu przeszedł ponad 30 złamań i 20 operacji kości. Teraz możemy im pomóc! Każdy grosz ma znaczenie!

Obecnie chłopiec ma wprowadzone w kości udowe gwoździe teleskopowe i w podudziach tak zwane zwykłe – Rusha, jak również prawy łokieć ma także zespolony prętami.

Ma to na celu choć w małym stopniu wzmocnić kości przed złamaniami. Kości Mateusza są bardzo kruche i dochodzi do wielu złamań, na dodatek w kościach udowych zaczęły robić się komplikacje. Gwoździe teleskopowe w udach trzeba będzie wymienić na zwykłe (Rusha), gdyż zrobiły się komplikacje kości. Jeden zablokował się i nie chcę się wysuwać w kości, a drugi wygina się, co też Mateuszowi sprawia ból podczas poruszania się.

story_97822_1572524481

Mateusz leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Czas oczekiwania na taką operację na NFZ jest strasznie długi – nawet rok czasu. Prywatnie taki jeden zabieg kosztuje około 9 tys. złotych dlatego możemy pomóc, pod artykułem zamieszczony jest link do zbiórki pieniężnej w którym możecie przelać odrobinę grosza na pomoc dla chłopca oraz jego mamy. Dla tych ludzi każdy grosz jest ważny i tylko z waszą pomocą mogą zacząć żyć normalnie.

Rodziców Mateusza nie stać na sfinansowanie operacji ponieważ mama Mateusza, także jest chora na tą samą chorobę. Ciągle potrzebuję hospitalizacji i zabiegów operacyjnych, jak i syn. W swoim życiu przeszła 130 złamań kończyn dolnych i ponad 30 operacji. W czerwcu ubiegłego 2018 r. uległa kolejnemu złamaniu i tu zaczął się problem z leczeniem pani Iwony

Pani Iwona obecnie leczy się w Busku -Zdroju. Trzeba przyznać że chodź operacje są refundowane przez NFZ to już prześwietlenia oraz wizyty kontrolne są już płatne 250 zł na dwa miesiące. Mama Matiego porusza się na wózku inwalidzkim i bardzo potrzebuję rehabilitacji, która w jakimś stopniu mogłaby pomóc, choćby na tyle, abym mogła poruszać się o kulach.

Obecnie Mateusz na co dzień w małych odległościach porusza się za pomocą kul, a w szkole dla bezpieczeństwa na wózku inwalidzkim, pomimo swojej ciężkiej choroby jest pogodnym chłopcem, który jak inne zdrowe dzieci ma swoje pasje, marzenia i dzielnie walczy z tą chorobą. Przed nimi długa droga walki z tą chorobą. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji i długotrwałemu leczeniu są szansę na normalne funkcjonowanie w życiu.

story_97822_1572366469

Po wizycie u Pani dr.chirurga szczękowego która miała miejsce 4 listopada 2019r. okazało się , że doszedł kolejny problem z układem kostnym , nie wiadomo skąd i dlaczego w rzuchwie szczękowej zrobił się poważny stan zapalny , który powoduję że może złamać się Pani Iwonie szczęka dolna . Pomimo tego, że jest ciągle pod stałą dobrą opieką stomatologów , jeździ bardzo często i leczy zęby, każdy ubytek jest naprawiany itp. Okazało się , że czeka ich kolejna operacja Stomatologiczna w Krakowie , czyszczenie i zespolenie rzuchwy szczękowej aby uniknąć złamaniu.

Kochani każdy złotówka oddana przez was dla nas jest bardzo cenna , dzięki niej ta rodzina ma większe możliwości na leczenie .

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ozbxatz8?fbclid=IwAR17-taUOzpvAJfFSngY9TgCZUj5Dt9enVFmxqBnpLsdKVrhMIpesALWsic

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.