-Reklama-

Pomóż Matiemu i jego mamie w walce z chorobą!

Pani Iwona wraz z synem od urodzenia chorują na genetyczną chorobę wrodzoną łamliwość kości OI. Mateusz w swoim życiu przeszedł ponad 30 złamań i 20 operacji kości. Teraz możemy im pomóc! Każdy grosz ma znaczenie!

-REKLAMA-

Obecnie chłopiec ma wprowadzone w kości udowe gwoździe teleskopowe i w podudziach tak zwane zwykłe – Rusha, jak również prawy łokieć ma także zespolony prętami.

Ma to na celu choć w małym stopniu wzmocnić kości przed złamaniami. Kości Mateusza są bardzo kruche i dochodzi do wielu złamań, na dodatek w kościach udowych zaczęły robić się komplikacje. Gwoździe teleskopowe w udach trzeba będzie wymienić na zwykłe (Rusha), gdyż zrobiły się komplikacje kości. Jeden zablokował się i nie chcę się wysuwać w kości, a drugi wygina się, co też Mateuszowi sprawia ból podczas poruszania się.

story_97822_1572524481

Mateusz leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Czas oczekiwania na taką operację na NFZ jest strasznie długi – nawet rok czasu. Prywatnie taki jeden zabieg kosztuje około 9 tys. złotych dlatego możemy pomóc, pod artykułem zamieszczony jest link do zbiórki pieniężnej w którym możecie przelać odrobinę grosza na pomoc dla chłopca oraz jego mamy. Dla tych ludzi każdy grosz jest ważny i tylko z waszą pomocą mogą zacząć żyć normalnie.

Rodziców Mateusza nie stać na sfinansowanie operacji ponieważ mama Mateusza, także jest chora na tą samą chorobę. Ciągle potrzebuję hospitalizacji i zabiegów operacyjnych, jak i syn. W swoim życiu przeszła 130 złamań kończyn dolnych i ponad 30 operacji. W czerwcu ubiegłego 2018 r. uległa kolejnemu złamaniu i tu zaczął się problem z leczeniem pani Iwony

Pani Iwona obecnie leczy się w Busku -Zdroju. Trzeba przyznać że chodź operacje są refundowane przez NFZ to już prześwietlenia oraz wizyty kontrolne są już płatne 250 zł na dwa miesiące. Mama Matiego porusza się na wózku inwalidzkim i bardzo potrzebuję rehabilitacji, która w jakimś stopniu mogłaby pomóc, choćby na tyle, abym mogła poruszać się o kulach.

Obecnie Mateusz na co dzień w małych odległościach porusza się za pomocą kul, a w szkole dla bezpieczeństwa na wózku inwalidzkim, pomimo swojej ciężkiej choroby jest pogodnym chłopcem, który jak inne zdrowe dzieci ma swoje pasje, marzenia i dzielnie walczy z tą chorobą. Przed nimi długa droga walki z tą chorobą. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji i długotrwałemu leczeniu są szansę na normalne funkcjonowanie w życiu.

story_97822_1572366469

Po wizycie u Pani dr.chirurga szczękowego która miała miejsce 4 listopada 2019r. okazało się , że doszedł kolejny problem z układem kostnym , nie wiadomo skąd i dlaczego w rzuchwie szczękowej zrobił się poważny stan zapalny , który powoduję że może złamać się Pani Iwonie szczęka dolna . Pomimo tego, że jest ciągle pod stałą dobrą opieką stomatologów , jeździ bardzo często i leczy zęby, każdy ubytek jest naprawiany itp. Okazało się , że czeka ich kolejna operacja Stomatologiczna w Krakowie , czyszczenie i zespolenie rzuchwy szczękowej aby uniknąć złamaniu.

Kochani każdy złotówka oddana przez was dla nas jest bardzo cenna , dzięki niej ta rodzina ma większe możliwości na leczenie .

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/ozbxatz8?fbclid=IwAR17-taUOzpvAJfFSngY9TgCZUj5Dt9enVFmxqBnpLsdKVrhMIpesALWsic