-Reklama-

Pożar stodoły w miejscowości Tuszyma

30 maja przed godziną 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Tuszyma.

-REKLAMA-

Po przyjęciu przez dyżurnego SK KP PSP w Mielcu na miejsce zostały skierowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu: GCBA Man TGM (501[R]25) z JRG 1 Mielec oraz GCBA Man TGM (502[R]25) z JRG 2 Mielec. Zaalarmowane zostały również jednostki OSP: OSP Tuszyma, OSP Przecław, OSP Rzemień, OSP Dobrynin.

Nasza jednostka po zaalarmowaniu i zgłoszeniu się do SK KP PSP w Mielcu udała się do zdarzenia samochodem GBA Renault S170 (509[R]61) w obsadzie 4 strażaków ratowników. Na miejsce dotarliśmy jako pierwszy zastęp, dowódca zastępu OSP podał rozpoznanie z miejsca zdarzenia dyżurnemu SK KP PSP w Mielcu. Pożar był już w fazie rozwiniętej, płonęła konstrukcja dachowa oraz rzeczy znajdujące się wewnątrz stodoły. Zostały rozciągnięte dwie linie gaśnicze i podano dwa prądy wody. Na miejsce docierały kolejne zadysponowane zastępy, GBA Mercedes Atego (509[R]65) z OSP Przecław, dwa ciężkie samochody gaśnicze GCBA z JRG 1 oraz JRG 2 Mielec, jak również GCBA Jelcz (509[R]62) z OSP Rzemień i GBA Jelcz (507[R]61) z OSP Dobrynin. Podano kolejne linie gaśnicze. Zrobiono zasilanie wodne naszego samochodu który podawał wodę na linie gaśnicze. Po opanowaniu pożaru działania skupiły się na wyrzuceniu z budynku na zewnątrz sterty słomy, nadpalonych rzeczy, które znajdowały się wewnątrz a następnie przelać to wszystko dokładnie wodą. Na miejscu obecny był również patrol Policji. Spaleniu uległa konstrukcja dachowa budynku, znajdujące się wewnątrz rzeczy w tym miedzy innymi maszyny rolnicze oraz sterta słomy. Działania na miejscu zakończyły się po godzinie 15, Kierujący Działaniem Ratowniczym na miejscu zgłosił zakończenie działań i zastępy wróciły do koszar.

Siły i środki na miejscu:

GCBA Man TGM (501[R]25) – JRG 1 Mielec

GCBA Man TGM – (502[R]25) – JRG 2 Mielec

GBA Renault S170 – (509[R]61) OSP Tuszyma

GBA Mercedes Benz – Atego (509[R]65) – OSP Przecław

GCBA Jelcz – (509[R]62) – OSP Rzemień

GBA Jelcz – (507[R]61) – OSP Dobrynin

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.