Portal informacyjny

Protest pod gminą w Przecławiu

0

W piątek 22 listopada pod gminą miejską w Przecławiu odbył się protest przeciwko dezinformacji która miała miejsce po skażeniu wody.

Protest został hucznie zapowiedziany w mediach społecznościowych, ludzi zainteresowanych sprawą było sporo ale na miejscu zjawiły się tylko cztery osoby.

Widać po minach założycieli protestu że nie tego oczekiwali. Sami musieli bronić swoich racji przed kamerami lokalnych mediów.

Miejsca protestu pilnowała lokalna policja a sam protest przebiegał spokojnie.

Protest na początku został zaplanowany na godzinę 15:00 co wydawało się bez sensu bo sam urząd w piątek jest czynny do 14:30. O godzinie 14:30 urzędnicy opuścili stanowiska pracy i wrócili spokojnie do domu. Akcja protestacyjna rozpoczęła się po godzinie 15:00

Czego oczekiwali protestujący?

Lepszej informacji dla mieszkańców, większe nakłady na rzecz poprawy jakości wody oraz wdrożenie nowych technologii w procesie oczyszczania i badania wody dostarczanej do mieszkańców.

W rozmowie z dziennikarzami protestujący opowiedzieli o możliwych przyczynach zanieczyszczenia wody która w ostatnim czasie wystąpiła na terenie naszej gminy.

Chcieliśmy podziękować pani burmistrz i wszystkim osobom zaangażowanym w to, aby dostarczyć nam zdatna do picia wodę. Dziękujemy za szybką akcję strażakom – powiedział Karol Strzelczyk, mieszkaniec gminy Przecław.

Również podczas tego protestu podkreślone zostało to że głównym zarzutem, który kierują do włodarzy jest właśnie okres, w którym nikt nie miał wiedzy o złej jakości wody w gminie. Przekonywali, że wiele osób miało poważne dolegliwości zdrowotne.