Przecław: IV Przerwa Na Czytanie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu w ramach Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie

IV PRZERWA NA CZYTANIE, zorganizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wlkp. zawędrowali w swoim zaczytaniu aż do stolicy!!! Uczniowie czytali książki o różnej tematyce przed Pałacem Kultury i Nauki, Pałacem w Wilanowie, przed pomnikiem Fryderyka Chopina, w autobusie i nie tylko…. Pasją czytania zarażali przechodniów i uczestników innych wycieczek. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wraz z ulubionymi książkami dotarli aż do Warszawy z przekazem – Kochamy Czytać!- niczym na skrzydłach!!! Akcja „Przerwa na czytanie” jest realizowana w ramach Kampanii Społecznej „ CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Zorganizowana przez szkołę akcja czytelnicza zostanie podsumowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wlkp. 5 czerwca 2019r. Poza czytaniem w stolicy, w Szkole Podstawowej w Rzemieniu zorganizowano dla najmłodszych uczniów klas I-III „Strefy czytania”, w których starsze dzieci i nauczyciele czytali na głos ulubione bajki i opowiadania. W ostatnim dniu akcji już cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły czytając wybrane przez siebie książki wypożyczone z zasobów biblioteki szkolnej.

_

UM

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Reprezentacja Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim wygrała Powiatowy Turniej Motoryzacyjny.

Gminny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas V szkół podstawowych Gminy Przecław