„Przerwany marsz” w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

Szkoła Podstawowa w Rzemieniu rozpoczynając rok szkolny 2019/2020 włączyła się do akcji „Przerwany Marsz”.

Dyrektor szkoły zaprosiła lokalną przedstawicielkę Polskich Dzieci Wojny do udziału w rozpoczęciu roku szkolnego Panią Marię Augustyn urodzoną w 1930r. To właśnie Ona mając 9 lat nie miała możliwości rozpoczęcia nauki w szkole 1 września 1939r. Pani Marii, mieszkance Rzemienia, dziękujemy serdecznie za przyjęcie zaproszenia i krótką opowieść o swoich przeżyciach i emocjach jakie towarzyszyły jej tamtego dnia.

Jesteśmy przekonani, że opowieść zrobiła ogromne wrażenie na uczniach szkoły i każdy z nich będzie doceniał fakt, że ma możliwość pobierania edukacji w wolnym kraju. Zapraszając świadka wydarzeń z września 1939r.na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, społeczność szkolna umożliwiła Pani Marii Augustyn przeżycie rozpoczęcia roku szkolnego, którego nie dane było jej przeżyć 80 lat temu.

Dyrektor szkoły wraz z przedstawicielem rady pedagogicznej złożył symboliczny biało-czerwony bukiet kwiatów na ręce seniorki. W ten sposób Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu uczciła 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Spotkanie z Panem Teofilem Lenartowiczem w Przecławiu

Głosuj w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2020