-Reklama-

„Przerwany marsz” w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu1 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

Szkoła Podstawowa w Rzemieniu rozpoczynając rok szkolny 2019/2020 włączyła się do akcji „Przerwany Marsz”.

Dyrektor szkoły zaprosiła lokalną przedstawicielkę Polskich Dzieci Wojny do udziału w rozpoczęciu roku szkolnego Panią Marię Augustyn urodzoną w 1930r. To właśnie Ona mając 9 lat nie miała możliwości rozpoczęcia nauki w szkole 1 września 1939r. Pani Marii, mieszkance Rzemienia, dziękujemy serdecznie za przyjęcie zaproszenia i krótką opowieść o swoich przeżyciach i emocjach jakie towarzyszyły jej tamtego dnia.

Jesteśmy przekonani, że opowieść zrobiła ogromne wrażenie na uczniach szkoły i każdy z nich będzie doceniał fakt, że ma możliwość pobierania edukacji w wolnym kraju. Zapraszając świadka wydarzeń z września 1939r.na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, społeczność szkolna umożliwiła Pani Marii Augustyn przeżycie rozpoczęcia roku szkolnego, którego nie dane było jej przeżyć 80 lat temu.

Dyrektor szkoły wraz z przedstawicielem rady pedagogicznej złożył symboliczny biało-czerwony bukiet kwiatów na ręce seniorki. W ten sposób Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu uczciła 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.