Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ptaki wykorzystują moc płuc do zmiany mechaniki lotu

Ptaki wykorzystują moc płuc do zmiany mechaniki lotu

Szybujące ptaki — takie jak sępy, orły, jastrzębie, a nawet orły — mogą pozostać wysoko w powietrzu na zawsze, rzadko trzepocząc skrzydłami. Szybują wzdłuż wznoszących się prądów powietrza w sposób, który od wieków fascynuje ludzi i naukowców.

Teraz międzynarodowy zespół naukowców pod przewodnictwem… Uniwersytet Florydy Biolog ewolucyjny Emmy Schachner, dr, doniósł po raz pierwszy, że szybujące ptaki wykorzystują płuca do usprawnienia lotu w sposób, który ewoluował z biegiem czasu. Badanie zespołu opublikowano 12 czerwca Natura.

W skrócie: w przeciwieństwie do płuc ssaków, płuca ptaków nie tylko oddychają. Uważa się, że wypełniony powietrzem worek w płucach ptaka zwiększa siłę, której ptaki używają do wzmacniania mięśni latających podczas lotu.

„Od dawna wiadomo, że oddychanie jest funkcjonalnie powiązane z ruchem, a wykazano, że trzepotanie poprawia wentylację” – powiedział Schachner, adiunkt na Uniwersytecie Harvarda. Wyższa Szkoła Weterynaryjna UF. „Jednak nasze odkrycia dowodzą, że u niektórych gatunków jest odwrotnie. Pokazaliśmy, że element układu oddechowego wpływa i moduluje działanie aparatu lotu szybujących ptaków, które wykorzystują płuca do modyfikowania biomechaniki swoich ptaków”. Mięśnie latające.”

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.

READ  Badania skamieniałych zębów ujawniają, jak ewoluowały pierwsze kły