Rajd Gilasa kończy się niepowodzeniem w meczu z Polską

Gilas Pilipinas ma 11 zawodników w kwalifikacjach FIBA ​​​​OQT.

MANILA, Filipiny – Prawie, ale nie do końca.

Gilas Pilipinas zdołał odrobić 14-punktową stratę, ale nie udało mu się pokonać Polski 82:80 w towarzyskim meczu w niedzielę wczesnym rankiem (czasu manilskiego) na Arenie Sosnowiec.

21 punktów dla Polaka zdobył Michał Sokołowski, który trafił 11 z 24 rzutów za trzy punkty.

Polska prowadziła zaledwie dwoma punktami, 58-56, pod koniec trzeciej kwarty, a gospodarze rozpoczęli ostatnią partię od serii 9:0, zakończonej trafieniem Andre Pluty po ustawieniu Andre Pluty, i objęli 11-punktowe prowadzenie 67-56.

Justin Brownlee przerwał serię wyrównaniem, ale Polak zaczął się rozgrzewać z dalszej odległości.

Alexander Balcirovsky trafił mocnym rzutem za trzy punkty i zdobył 12 punktów, a June Mar Fajardo odpowiedziała skoczkiem i podwyższyła wynik 70-60.

Następnie Pluta odpowiedział hat-trickiem, a Brownlee kolejnym hat-trickiem.

Następnie Jarosław Zyskowski wyczerpał potrójną przewagę i wysunął się na prowadzenie w największej części wieczoru przy stanie 14 i 76-62.

Brownlee i Dwight Ramos objęli prowadzenie, zbliżając się do dziewięciu punktów, 76-67, na 4:16 przed końcem.

Mimo to Zyskowski trafił za trzy punkty nad wyciągniętymi ramionami Kai Sotto i na cztery minuty przed końcem wyszedł na prowadzenie 79-67.

Gdy dynamika narastała na korzyść Polski, Gilas odpowiedział stanowczo.

Ramos próbował zmniejszyć prowadzenie Filipin do pięciu punktów (77-82), zdobywając osiem punktów osobistych w 1:43 meczu.

Chris Newsome nie wykorzystał okazji do zdobycia gola z linii rzutów wolnych i wynik był 78-82. Z drugiej strony Balcirovsky zmarnował okazję na zdobycie hat-tricka, a Gilas miał okazję na zdobycie tylko jednego gola.

Piłka trafiła w ręce Ramosa, który posłał ją z dużej odległości, jednak minęła bramkę.

CJ Perez strzelił z bliskiej odległości na 2,3 sekundy przed końcem i ustanowił końcowy wynik, a Polska wykorzystała przerwę na żądanie, aby zakończyć mecz.

READ  Podsumowanie sportowe: Iron Man 70,3 min przenosi się do Augusta

Porażką Gilas kończy europejską część meczów przygotowawczych bez zwycięstwa, ponieważ za kilka dni ma wziąć udział w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym FIBA ​​​​w Rydze na Łotwie.

Wcześniej przegrali z Türkiye wynikiem 84-73.

O szansę na zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich Filipiny zmierzą się z Łotwą i Gruzją.