w

„RAZEM NA ŚWIĘTA”- UDZIAŁ SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W RZEMIENIU W AKCJI MEN

W ramach działań akcji MEN „RAZEM NA ŚWIĘTA” w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu dzieci wraz ze swoimi rodzicami gromadzili karmę i inne potrzebne przedmioty dla zwierząt znajdujących się w przytuliskach, których los smutno doświadczył i nie zaznały szczęścia posiadania prawdziwego domu, a także dobrego właściciela. Akcja ta spotkała się z wielkim zainteresowaniem naszych wychowanków i ich rodziców, a po ilości zgromadzonej karmy widać było, że los bezdomnych zwierząt nie jest nikomu obojętny.

Podsumowaniem tej akcji było spotkanie w dniu 20 grudnia 2019 r. z lekarzem weterynarii, panią Izabelą Krakowską – Durda, która wraz z mężem prowadzą przytulisko „PSI AZYLEK U JAKUBA” w Bobrowej/Brzeźnicy. Pani Izabela przygotowała dla dzieci wyjątkową niespodziankę. Do przedszkola zawitał przedstawiciel psiego rodu – bezdomny szczeniaczek Bąbel, który jest od niedawna mieszkańcem przytuliska i który wprost skradł serca małych darczyńców. Pani Iza opowiedziała dzieciom o sposobach dobrej opieki nad naszymi czworonogami, szczególnie zimową porą.

Zaprezentowała różnego rodzaju akcesoria, które przydają się w pielęgnacji zwierząt: szampony, szczotki do czesania itp. Uwrażliwiła na zachowanie ostrożności wobec zwierząt nieznanych, a w razie choroby pupila zaprosiła do gabinetu weterynarii, który prowadzi w Tuszymie. Zachęciła także do odwiedzenia schroniska i zapoznała z zasadami wzięcia psa do domu. Nadmieniła, że wszyscy mieszkańcy psiego azylku są objęci staranną opieką weterynaryjną, są wysterylizowani, a profesjonalne podejście wolontariuszy do bezdomnych czworonogów sprawia, że psiaki po raz kolejny bardzo chcą zaufać w dobre intencje nowego właściciela i wprost oddają swoje psie serce.

Na koniec na ręce pani Izabeli, przedszkolaki przekazały zebraną karmę dla piesków znajdujących się w przytulisku „PSI AZYLEK U JAKUBA”, a całe spotkanie zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Wielki sukces w konkursie plastyczno – fotograficznym obszar LGD Prowent

Boże Narodzenie w tradycji Tuszymy – III edycja