-Reklama-

Razem przeciwko cukrzycy

Diabetycy z Podleszan działają prężnie – udowodnili to, organizując kolejne spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, poświęcone m.in. zagadnieniom profilaktyki i leczenia tej podstępnej choroby.

-REKLAMA-

Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Podleszanach przypadły na sobotę, 13 października. Diabetycy, jak zawsze w dniu swojego święta, mogli wysłuchać prelekcji poświęconej chorobie – tym razem skupionej w szczególności wokół zagrożeń niesionych przez cukrzycę oraz możliwych powikłań.

Spotkanie stało się okazją do podziękowania osobom i instytucjom wspierającym codzienną działalność Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Terenowego w Podleszanach. Na tej zaszczytnej liście znalazł się m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego, Stanisław Lonczak, który, dziękując za wyróżnienie, pogratulował diabetykom ich wieloletniej i owocnej aktywności oraz cennych działań podjętych na rzecz profilaktyki cukrzycy wśród mieszkańców powiatu mieleckiego. Szczególne podziękowania zostały złożone na ręce Danuty Zaremby – pracującej na rzecz lokalnych diabetyków już od ponad dwudziestu lat, z niesłabnącym zaangażowaniem i pasją.

Święto cukrzyków zgromadziło kilkadziesiąt osób, w tym diabetyków zrzeszonych w kołach w Mielcu, Nowej Dębie i Jarosławiu. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki, witaminy oraz suplementy diety.

Wydarzenie uświetniły swoim występem dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podleszanach.

Zdjęcia: Tygodnik Regionalny Korso