-Reklama-

Razem przeciwko cukrzycy1 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

Diabetycy z Podleszan działają prężnie – udowodnili to, organizując kolejne spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, poświęcone m.in. zagadnieniom profilaktyki i leczenia tej podstępnej choroby.

Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Podleszanach przypadły na sobotę, 13 października. Diabetycy, jak zawsze w dniu swojego święta, mogli wysłuchać prelekcji poświęconej chorobie – tym razem skupionej w szczególności wokół zagrożeń niesionych przez cukrzycę oraz możliwych powikłań.

Spotkanie stało się okazją do podziękowania osobom i instytucjom wspierającym codzienną działalność Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Terenowego w Podleszanach. Na tej zaszczytnej liście znalazł się m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego, Stanisław Lonczak, który, dziękując za wyróżnienie, pogratulował diabetykom ich wieloletniej i owocnej aktywności oraz cennych działań podjętych na rzecz profilaktyki cukrzycy wśród mieszkańców powiatu mieleckiego. Szczególne podziękowania zostały złożone na ręce Danuty Zaremby – pracującej na rzecz lokalnych diabetyków już od ponad dwudziestu lat, z niesłabnącym zaangażowaniem i pasją.

Święto cukrzyków zgromadziło kilkadziesiąt osób, w tym diabetyków zrzeszonych w kołach w Mielcu, Nowej Dębie i Jarosławiu. Uczestnicy spotkania otrzymali upominki, witaminy oraz suplementy diety.

Wydarzenie uświetniły swoim występem dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podleszanach.

Zdjęcia: Tygodnik Regionalny Korso

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.