Polska rozwija swój projekt rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, uruchamiając konkurencyjny proces uzyskania pozwolenia na morską energetykę wiatrową na obszarze 53.E1 na polskim Bałtyku. RWE startuje i złożyło ofertę na lokalizację o mocy 1,5 GW, położoną 75 km od wybrzeża Ustki. Bazując na doświadczeniu RWE w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, efektywnej realizacji projektów i bezpiecznej eksploatacji podobnych morskich farm wiatrowych w Europie, firma opracowała unikalną koncepcję dla tego konkretnego obszaru morskiego.
„Skuteczna realizacja nowych projektów offshore na polskim wybrzeżu znacznie przybliży nasz kraj do osiągnięcia tak bardzo potrzebnej dywersyfikacji źródeł energii i zwiększy udział energii odnawialnej w miksie energetycznym określonym w polityce energetycznej Polski” – powiedział Grzegorz Chodkowski, wiceprezes Prezes Offshore Development Poland w RWE Renewables. „Offshore Bazując na naszym doświadczeniu w branży wiatrowej oraz bliskiej współpracy z lokalnymi społecznościami i firmami łańcucha dostaw, jesteśmy dobrze przygotowani do dostarczania wielkoskalowych morskich farm wiatrowych, które uwzględniają wspólne wykorzystanie efektywny obszar między innymi obszarami. Jesteśmy gotowi konkurować o kolejne dodatkowe pozwolenia offshore na polskim Bałtyku.
„RWE jest wyraźnie zaangażowane w przyczynianie się do polskiej transformacji energetycznej poprzez realizację rządowego projektu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Obecnie realizujemy nasz pierwszy projekt offshore na polskim Bałtyku z Few Baltic II. Cieszymy się, że złożyliśmy naszą ofertę na morski projekt farma wiatrowa o nazwie Freeboard I w obszarze 53.E1 Offshore W oparciu o nasze ponad 20-letnie doświadczenie w branży wiatrowej, zaproponowaliśmy zintegrowaną koncepcję dla tego pozwolenia na budowę na morzu i jesteśmy przekonani, że nasza oferta będzie planem rozwoju nowa generacja morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku.
Sven Utermöhlen, dyrektor generalny Offshore Wind, RWE Renewables, dodał: „Od lat RWE przewodzi polskiej transformacji energetycznej, rozwijając, budując i eksploatując morskie farmy wiatrowe. W swoim portfolio RWE jest jednym z pięciu największych polskich operatorów morskich elektrowni wiatrowych. Ponadto RWE Polska kontynuuje dywersyfikację swojego portfela energii odnawialnej, inwestując w projekty fotowoltaiczne.
A RWE robi postępy, realizując część Baltic II, jedną z pierwszych morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku. Po pełnym uruchomieniu farma wiatrowa o mocy 350 MW będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby około 350 000 polskich gospodarstw domowych. Dzięki niektórym projektom „Bałtyk II” RWE wniesie znaczący wkład w lokalną gospodarkę – jeden ze strategicznych rynków wzrostu w Europie. Aby wnieść dalszy wkład, RWE jest przygotowane do złożenia wysoce konkurencyjnych ofert na inne dodatkowe tereny udostępnione dla morskich farm wiatrowych przez polski rząd. Pozwolenia na dno morskie wydane w ramach tego procesu prawdopodobnie będą się kwalifikować i uczestniczyć w aukcjach kontraktu różnic kursowych (CfD) rozpoczynających się w 2025 r.
Więcej wiadomości i artykułów technicznych z globalnego przemysłu odnawialnych źródeł energii można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Energy Global.
Jesienne wydanie Energy Global 2022
Wydanie Energy Global na jesień 2022 zawiera serię artykułów technicznych dotyczących pływów i pływów, przetwarzania odpadów w energię, magazynowania energii, technologii słonecznej i nie tylko. Wydanie zawiera również raport regionalny przedstawiający, w jaki sposób ekologiczny wodór odgrywa kluczową rolę w transformacji energii odnawialnej w Europie.
Przeczytaj artykuł online: https://www.energyglobal.com/wind/07102022/rwe-bids-for-offshore-wind-seabed-permit-in-poland/
„Pisarz ogólny. Fanatyk Twittera. Wielokrotnie nagradzany praktykujący alkohol. Guru popkultury.”
More Stories
Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 2 • Remis na żywo
Imponująca kula ognia w centralnej Polsce – oddział angielski
Chosen wrócił i jest gotowy do dostarczenia do Polski – FIBA Olimpijskie Kwalifikacje 2024 Walencja, Hiszpania