w

Sadzenie drzew miododajnych na Rynku w Przecławiu

Gmina Przecław przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, który jest inicjatorem sadzenia drzew miododajnych na terenie województwa podkarpackiego w ramach akcji „Sadzenia drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim” włączyła się w inicjatywę sadzenia drzewek na terenie gminy Przecław.

Głównym celem akcji jest kształtowanie nawyków kultury ekologicznej i poszerzenie wiadomości o ekosystemie. Sadzenie drzew miododajnych przyczyni się do stworzenia i poprawy warunków bytowania pszczół i owadów zapylających, które są fundamentem naszego ekosystemu. Bez ich zapylania rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów.

Uroczysta inauguracja akcji odbyła się w dniu dzisiejszym tj. 25.10.2019r. na Rynku w Przecławiu z udziałem Burmistrza Przecławia p. Renaty Siembab, zastępcy p. Grzegorza Skrzypka, przewodniczącego zarządu Osiedla Wenecja p. Zbigniewa Skrzypka, radnego Rady Miejskiej p. Sławomira Feląga, a także pracowników Urzędu Miejskiego, którzy są mieszkańcami Przecławia..

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Spotkanie z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

V Konkurs Recytatorski “Zanurzać się w Ogrody Rudej Jesieni”