Portal informacyjny

ŚDS „Nasz Drugi Dom” działa już od dekady!

0

W środę, 25 września, Środowiskowy Dom Samopomocy „Nasz Drugi Dom w Mielcu” obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Uroczystości odbyły się Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

 

Udział w uroczystości jubileuszu 10-lecia wzięli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki, którzy przekazali podziękowania oraz wyrazy uznania za 10-letnią działalność ŚDS na ręce Dyrektor Teresy Pietruszki oraz Przewodniczącej PSONI Koło w Mielcu Reginy Piechoty.

Jubileusz był w szczególności okazją do pochwalenia się talentami artystycznymi podopiecznych placówki. Na deskach SCK uczestnicy oraz kadra ŚDS zaprezentowali autorskie aranżacje limeryków do znanych utworów muzycznych. Jednym z punktów imprezy była projekcja prezentacji multimedialnej zawierającej wspomnienia z dziesięciu lat działalności ośrodka, na koniec spotkania zebrani mogli natomiast wziąć udział w wystawie prezentującej prace uczestników ŚDS.

Przypomnijmy. ŚDS jest placówką dziennego pobytu dla osób dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie, zamieszkałych na terenie powiatu mieleckiego, wymagających pomocy w środowisku rodzinnym i społecznym. Został powołany w 2009 roku Uchwałą nr 76 Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym jako trzecia placówka prowadzona przez PSOUU Koło w Mielcu. Od tamtej pory funkcjonuje m.in. w oparciu o Program Działalności oraz Plan Pracy (na każdy rok), uzgadniany z Wojewodą Podkarpackim, zatwierdzany przez jednostkę prowadzącą – PSOUU Koło w Mielcu oraz zlecającą – Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Zdjęcia: ŚDS

ms