-Reklama-

Sanepid wydał komunikat – Skażenie wody w całej gminie Przecław

Uwaga! W całej gminie Przecław woda jest niezdatna do spożycia. Od rana nasi użytkownicy skarżą się na rosnącą liczbę zatruć szczególnie wśród dzieci które piły wodę w miejscowościach nie podanych wczoraj do publicznego komunikatu o skażeniu.

-REKLAMA-

Sanepid wydał komunikat w tej sprawie. Do wszystkich mieszkańców gminy Przecław apeluje się aby nie pili i nie myli się wodą z kranów. Obecnie Trwają próby ustalenia przyczyny skażenia oraz organizacja zaopatrzenia gospodarstw domowych w wodę pitną.

Jak się okazało mieszkańcy gminy Przecław od kilku dni piją skażoną wodę. W związku z tym rośnie liczba zatruć – szczególnie wśród dzieci. Mieszkańcy gminy proszą o udostępnianie informacji ponieważ zagrożone jest ludzkie zdrowie. Zapowiadają również chęć głębszego zbadania tego zdarzenia, obawiają się bowiem o zdrowie i życie dzieci i osób starszych.

– Przy takim skażeniu, w takim wypadku, powinno być wszczęte śledztwo prokuratorskie które wyjaśni przebieg zajścia. W końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych najbliższych – komentuje jeden z mieszkańców gminy

Poniżej publikujemy komunikat mieleckiego sanepidu

Dzisiaj w Przecławskich miejscowościach była rozworzona woda która była przywożona w beczce z Mielca i nadawała się do spożycia po przegotowaniu.

Już teraz w sklepach zaczyna brakować wody butelkowanej, woda znika w zatrważająco szybkim czasie. Sklepy nie są wstanie zatowarować półek w tak szybkim tempie. Jak długo potrwa taka sytuacja? Na chwilę obecną ciężko stwierdzić.

Władze gminy są postawione w stan najwyższej gotowości i zrobią wszystko by sytuacja jak najszybciej uległa zmianie.

Jak mówiła Burmistrz Przecławia Renata Siembab wcześniej nie było powiadomienia z Sanepidu o zaistniałej sytuacji dlatego mieszkańcy nie zostali o niej poinformowani.

Gdy tylko taka informacja nadeszła zostały wydane specjalne komunikaty w tej sprawie.

Dzisiaj od chwili wydania komunikatu nr 2 został uruchomiony system ostrzegawczy który informował mieszkańców o tym że woda w dalszym ciągu nie nadaje się do spożycia.

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.