Portal informacyjny

Sanepid wydał komunikat – Skażenie wody w całej gminie Przecław

0

Uwaga! W całej gminie Przecław woda jest niezdatna do spożycia. Od rana nasi użytkownicy skarżą się na rosnącą liczbę zatruć szczególnie wśród dzieci które piły wodę w miejscowościach nie podanych wczoraj do publicznego komunikatu o skażeniu.

Sanepid wydał komunikat w tej sprawie. Do wszystkich mieszkańców gminy Przecław apeluje się aby nie pili i nie myli się wodą z kranów. Obecnie Trwają próby ustalenia przyczyny skażenia oraz organizacja zaopatrzenia gospodarstw domowych w wodę pitną.

Jak się okazało mieszkańcy gminy Przecław od kilku dni piją skażoną wodę. W związku z tym rośnie liczba zatruć – szczególnie wśród dzieci. Mieszkańcy gminy proszą o udostępnianie informacji ponieważ zagrożone jest ludzkie zdrowie. Zapowiadają również chęć głębszego zbadania tego zdarzenia, obawiają się bowiem o zdrowie i życie dzieci i osób starszych.

– Przy takim skażeniu, w takim wypadku, powinno być wszczęte śledztwo prokuratorskie które wyjaśni przebieg zajścia. W końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych najbliższych – komentuje jeden z mieszkańców gminy

Poniżej publikujemy komunikat mieleckiego sanepidu

Dzisiaj w Przecławskich miejscowościach była rozworzona woda która była przywożona w beczce z Mielca i nadawała się do spożycia po przegotowaniu.

Już teraz w sklepach zaczyna brakować wody butelkowanej, woda znika w zatrważająco szybkim czasie. Sklepy nie są wstanie zatowarować półek w tak szybkim tempie. Jak długo potrwa taka sytuacja? Na chwilę obecną ciężko stwierdzić.

Władze gminy są postawione w stan najwyższej gotowości i zrobią wszystko by sytuacja jak najszybciej uległa zmianie.

Jak mówiła Burmistrz Przecławia Renata Siembab wcześniej nie było powiadomienia z Sanepidu o zaistniałej sytuacji dlatego mieszkańcy nie zostali o niej poinformowani.

Gdy tylko taka informacja nadeszła zostały wydane specjalne komunikaty w tej sprawie.

Dzisiaj od chwili wydania komunikatu nr 2 został uruchomiony system ostrzegawczy który informował mieszkańców o tym że woda w dalszym ciągu nie nadaje się do spożycia.