Śmieciowy problem placu zabaw oraz boiska w Łączkach Brzeskich

Miało być pięknie i przyjemnie, jest brud oraz obawa o zdrowie dzieci. Taka sytuacja panuje na placu zabaw jak i boisku w Łączkach Brzeskich.

Kilka dni temu na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy wiadomość od przerażonego rodzica o sytuacji która panuje na placu zabaw oraz boisku w Łączkach Brzeskich.

Chciałbym poruszyć pewien problem który martwi zwłaszcza rodziców. Łączki Brzeskie mają piękny plac zabaw wraz z boiskiem obok. Piękny czy aby na pewno?? W ostatnim czasie jako rodzic boję się zabierać dzieci na ten owy plac zabaw który zamienia się w śmietnik! Młodzież przesiaduje tam do późnych godzin wieczornych co nie jest problem lecz to co zastawiają po sobie jest straszne. Dzieci czasem bawią się na placu gdzie jest mnóstwo potłuczonych butelek. W piątek było posprzątane a w załączniku przesyłam do państwa zdjęcia zrobione w niedzielę rano.

Jak możemy przeczytać z wiadomości którą otrzymaliśmy, późnymi wieczorami te miejsca zmieniają się w młodzieżowe spotkania alkoholowe.

Młodzież która tam przesiaduje niszczy dobro wspólne tej pięknej miejscowości. Wszędzie butelki, kartony po sokach, opakowania po różnych przekąskach a nawet potłuczone szkło które może w znacznym stopniu zagrażać dzieciom.

Mieszkańcy mają nawet pomysł na rozwiązanie tej trudnej sytuacji, proponują założenie monitoringu lub ogrodzenie placu i wytyczenie osoby która by otwierała i zamykała plac w danych godzinach. Czy uda się zachować porządek? Czas pokaże jedno jest pewne jeśli czegoś się nie wymyśli będzie gorzej.


Masz ciekawy temat i chcesz się podzielić nim z innymi? Napisz na naszą skrzynkę: biuro@przeclaw-news.pl a my zajmiemy się resztą.

Co myślisz?

4 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Aktywne wakacje dzieci z Sołectwa Tuszyma

Wypadek w Książnicach, dziecko w szpitalu.