Serwis informacyjny

Strażnicy miejscy sprawdzają gdzie nocują ludzie bezdomni

CC0 Creative Commons
0 49

Mrozy coraz większe dlatego strażnicy miejscy sprawdzają jak i gdzie nocują osoby bezdomne. Silny mróz może doprowadzić takie osoby do śmierci.

Mróz za oknem coraz większy dlatego strażnicy miejscy będą czuwać i sprawdzać gdzie i w jakich warunkach nocują osoby bezdomne. Prognozy pogody niestety w dalszym ciągu przewidują duże spadki temperatury dlatego strażnicy wspólnie z pracownikami opieki bardzo uważnie będą się przyglądać miejscom gdzie mogą nocować osoby samotne, oraz bezdomne.

Ale nie tylko dziś tylko od początku zimy strażnicy prowadzą wspólne kontrole gdyż dla człowieka bezdomnego mróz może być śmiertelny.

Straż Miejska, MOPS i policja, które na co dzień mają kontakt z osobami bezdomnymi, apelują do mieszkańców Mielca o sygnał o osobach bezdomnych, samotnych lub też nietrzeźwych na numery alarmowe policji i Straży Miejskiej w Mielcu – 997, 112 oraz 986. – Warto pamiętać, że ten jeden telefon z informacją o osobie np. leżącej na ławce, może uratować życie –  podkreślił Wiesław Barszcz z mieleckiej Straży Miejskiej.