Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szczyt G7 zobowiązuje się do wzmocnienia korytarza między Indiami a Europą

Szczyt G7 zobowiązuje się do wzmocnienia korytarza między Indiami a Europą

New Delhi: Kraje G7 zobowiązały się do wzmocnienia korytarza gospodarczego między Indiami, Bliskim Wschodem i Europą (IMEEE), co jest uważane za ulepszenie Inicjatywa strategiczna Wśród napięć w Azji Zachodniej, które mogły opóźnić prace nad projektem.
Chociaż rząd Indii zaczął finalizować inicjatywę ogłoszoną na marginesie zeszłorocznego szczytu przywódców G20 w Delhi, istnieją linie kolejowe w Arabii Saudyjskiej i kilku innych krajach, które wymagają budowy.
Premier Modi wziął udział w spotkaniu, na które jako specjalny gość zaproszono Indie, a także m.in. Brazylię, Argentynę, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Turcję.
Poparciu IMEEEC towarzyszyło podobne oświadczenie o poparciu G7 dla korytarza Lobito w Afryce Środkowej, korytarza Luzon i korytarza centralnego. IMEEEC ma połączyć porty na zachodnim wybrzeżu Indii ze ZEA, skąd towary będą wysyłane koleją do Europy, potencjalnie otwierając większy dostęp do kontynentu afrykańskiego.
Wielu ekspertów argumentowało, że IMEEEC pomógłby zapobiec niektórym zakłóceniom spowodowanym napięciami wokół Morza Czerwonego i umożliwiłby swobodny przepływ towarów do Europy. Ataki Houthi spowodowały masowe zakłócenia, zmuszając statki do obrania znacznie dłuższej trasy i opóźniając dostawy o 30 dni lub więcej. Członkowie G7 również krytykowali Houthi i potępiali ich ataki na statki.
„Te bezprawne ataki muszą się zakończyć. Wzywamy Huti do natychmiastowego uwolnienia Dowódcy Galaktyki i jego załogi. Powtarzamy, że państwa mają prawo do obrony swoich statków, zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2722 i prawem międzynarodowym. .. Ciągłe ataki Houthi na Morze Czerwone grożą destabilizacją regionu, zatrzymując swobodę żeglugi i przepływów handlowych oraz zagrażając mapie drogowej kierowanej przez ONZ, stwierdzono w oświadczeniu wydanym na zakończenie spotkania w Apulii we Włoszech: „ Ku pokojowi w Jemenie”.