w

Uczniowie SP Łączki Brzeskie w działaniu

Kończący się rok kalendarzowy sprzyja podsumowaniom minionych działań. Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. ks. T.Wiatra w Łączkach Brzeskich bardzo aktywnie włączyła się w szereg charytatywnych przedsięwzięć i w ramach działań wolontariatu przeprowadziła liczne akcje.

Celem tych przedsięwzięć była zarówno pomoc innym, jak i budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. „Tegoroczne akcje zorganizowane przez nauczycieli szkoły podstawowej w Łączkach Brzeskich pozwoliły włączyć się uczniom w różnorodną pomoc: materialną i duchową. Pokazały, jak bardzo uczniowie potrafią być zorganizowani, zaangażowani i chętni do dzielenia się dobrem”- mówiła dyrektor szkoły, pani Beata Cudecka na świątecznym szkolnym spotkaniu kolędowym. Oto działania:

  • Spotkanie wigilijne

Szkoła gościła nauczycieli emerytów, pracowników szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów klasy VI.W świąteczny nastrój zaproszonych gości wprowadziło przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IV pt.,, Opowieść wigilijna ” na podstawie książki Charlesa Dickensa, a przy wigilijnym stole łamało się opłatkiem kilka pokoleń związanych ze szkołą w Łączkach Brzeskich. Przygotowania i przebieg spotkania koordynowały panie: Anna Kudła, Małgorzata Wąż, Hiacynta Wójtowicz, Renata Jarosz, Magdalena Ziomek.

  • Akcja „Z potrzeby serca”

W szkole odbyła kolejna edycja akcji Z POTRZEBY SERCA. Uczniowie pod opieką pani Joanny Bator przygotowali upominki, a 18 grudnia 2019 roku obdarowali nimi osoby starsze, samotne i chore z miejscowości Łączki Brzeskie.

  • „Moja choinka”

Budowanie wspólnoty można zacząć od najmłodszych lat. Dzieci z grupy 3, 4- latków oddziału przedszkolnego w Łączkach Brzeskich pod opieką pań: Joanny Borys i Blanki Barnaś wykonały piękne ozdoby świąteczne oraz ubrały choinkę. Nie zapomniały także o prezentach dla swoich najbliższych.

  • Pierniczki dla najbliższych

Uczniowie klasy I chcąc, aby świąteczny nastrój zagościł w ich klasie i sercach, udekorowali przygotowane przez siebie pierniczki. Twórcze i słodkie zajęcia odbyły się pod opieką pań – Joanny Urbaniak i Natalii Wąż.

  • Akcja „Wylosuj Anioła”

Zostać aniołem lub św. Mikołajem to wcale niełatwa sprawa. Tej roli podjęli się jednak uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych SP w Łączkach Brzeskich. Przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu swoich nauczycieli przygotowali 112 kartek dla swoich rówieśników z oddziału onkologii szpitala w Lublinie. Dzięki fundacji „Gdy Liczy się Czas” kartki zostały przekazane dzieciom i młodzieży jeszcze przed świętami. Szkolnymi koordynatorkami akcji były panie: R. Jarosz i M.Wąż.

  • Pomoc dla hospicjum w Rzeszowie

Uczniowie szkoły pamiętali o dzieciach z hospicjum w Rzeszowie i to dla nich przez ostatnie tygodnie zebrano środki higieniczne słodycze, produkty żywnościowe w ramach akcji zorganizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Joanna Urbaniak.

  • Akcja „ Serce za odwagę”

Uczniowie szkoły z pomocą swoich nauczycieli bardzo chętnie włączyli się w ogólnopolską akcję pisania kartek świątecznych dla weteranów. Oprócz tradycyjnych życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia, dziękowali za to, że mogą dziś uczyć się w wolnej Polsce, spełniać swoje marzenia i realizować plany. Przygotowanych i wysłanych zostało 80 kartek. W akcję włączyły się także dzieci i ich opiekunowie z oddziałów przedszkolnych. Szkolnymi koordynatorami akcji były panie: R.Jarosz i M.Wąż.

  • Kolejna edycja akcji „Podaruj uśmiech”

Po raz kolejny w szkole przeprowadzona została akcja charytatywna PODARUJ UŚMIECH. Przez cały grudzień uczennice klasy VIII rozprowadzały cegiełki charytatywne. Za zebrane środki zostały zakupione upominki świąteczne dla osób potrzebujących (przewlekle chorych) z miejscowości Łączki Brzeskie. Do akcji włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Na przebiegiem akcji czuwała pani Joanna Bator.

Rok 2019 przechodzi do przeszłości. Dzięki działaniom uczniów i nauczycieli prawdziwe dobro popłynęło do wielu potrzebujących osób, a społeczność szkolna pokazała, że najważniejsze jest wspólne działanie, a pomagać innym można na wiele różnych sposobów.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Magdalena Strzępka ze Szkoły Podstawowej im. ks. T.Wiatra w Łączkach Brzeskich laureatką konkursu „Podkarpacie-tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego

Kontrowersje w sprawie unieważnionego przetargu na śmieci