W Radomyślu Wielkim młodzi głosują

Program „Młodzi Głosują” pokazuje, że młodzież chce i potrafi być aktywna i świadoma swoich praw. Jest to bowiem program edukacji wyborczej, który zachęca do rozmowy z młodzieżą na tematy publiczne, aby ułatwić jej świadome wybory.

Poza tym jest to również działanie w grupie i ćwiczenie umiejętności organizacyjnych. Program, poprzez wyrabianie nawyku głosowania, może przyczynić się do kształtowania postaw obywatelskich, a co za tym idzie zwiększenia frekwencji.

Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim już od wielu lat bierze udział w wyborach organizowanych w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują”. W tym roku szkolnym nasza młodzież już po raz drugi miała szansę wykazać się aktywnością obywatelską. Po raz pierwszy podczas wyborów do Samorządu Szkolnego, a 20 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie mogli oddać swój glos w profesjonalnie przygotowanym lokalu wyborczym przez szkolnych koordynatorów akcji: Monikę Szocik – nauczycielkę historii i WOS-u, oraz Klaudię Kieraś, Szymona Osorę i Norberta Ratusińskiego – uczniów klasy III Technikum. Lokal wyborczy czynny był 20 maja od godz. 800 do 1400. W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas obecni w tym dniu w szkole. Wybory przebiegły sprawnie i bez żadnych zakłóceń, nad czym czuwała komisja wyborcza. Wyniki i frekwencja zostanie podana do publicznej wiadomości 27 maja.

Życie społeczne jest bardzo istotne i ważne, aby młodzi ludzie jako obywatele to zrozumieli i się nim interesowali. Aby zrozumieli, że każdy głos ma znaczenie i jeden głos może wszystko zmienić!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Lekcja na 12 gwiazdek w Radomyślu

Rolniku Złóż wniosek producenta rolnego o szacowanie strat !