Weghorst zdobywa zwycięskiego gola dla Holandii nad Polską

<فئة="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/420359/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:Wout Weghorst;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0"انتزع >Wouta Weghorsta</a> Spóźniony zwycięzca w tej kategorii <a class="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/netherlands/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:هولندا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Holandia</a> Po <a class="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:بولندا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Polska</a> Wydawało się, że frustruje to jego zespół (Odd Andersen)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/GRQtuBB5O2vv0pfT8SgLvg–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTYzOQ–/https://media.zenfs.com/ en/afp.co.uk/8fb5e175611bf32aa450d20e9870272a” data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/GRQtuBB5O2vv0pfT8SgLvg–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTYzOQ – https://media.zenfs.com/en /afp.co.uk/8fb5e175611bf32aa450d20e9870272a”/><button class=

Rezerwowy Wout Weghorst strzelił zwycięskiego gola dla Holandii w wygranym 2:1 meczu z Polską w niedzielę w meczu otwarcia Euro 2024.

Napastnik Burnley, który ożył na Mistrzostwach Świata w 2022 roku, ponownie dał swój najlepszy mecz na dużej scenie w Hamburgu, podczas gdy Polska wydawała się sfrustrowana swoich przeciwników pomimo kontuzji napastnika. Robert Lewandowski Niemożność gry.

the Barcelona Wymień przód Adam BuksaPolska wyszła na prowadzenie już 16 minut wcześniej Cody’ego Jackpo Wyrównanie padło po odbiciu piłki na Volksparkstadion.

Holandii nie udało się wykorzystać kolejnych szans, a Polska poprawiła się, gdy wydawało się, że mecz zmierza w stronę remisu w grupie D, zanim w 83. minucie wkroczył Weghorst.

„Jestem bardzo szczęśliwy, tego nie da się opisać, zwłaszcza w finale, to coś wyjątkowego, to dla mnie osobiście wymarzony scenariusz” – powiedział Vigorst.

„To bardzo ważne, aby utrzymać dobre samopoczucie. To bardzo miłe dla nas wszystkich. Ostatecznym celem jest wspólne zdobycie tego pucharu”.

Duża liczba holenderskich kibiców ubranych w tradycyjne jaskrawo pomarańczowe koszulki wypełniła ulice Hamburga przed meczem w nadziei na zdobycie drugiego tytułu mistrza Europy.

Trener Ronald Koeman, podczas swojej drugiej kadencji na stanowisku trenera, zdobył mistrzostwo z Oranje jako zawodnik w 1988 roku.

Holandia, która dwa lata temu dobrze spisał się na mundialu w Katarze po tym, jak nie zakwalifikowała się do mistrzostw Europy w 2016 r. i Pucharu Świata w 2018 r., szybko otrząsnęła się z porażki.

Chociaż brakuje im mocy gwiazd ostatnich pokoleń – takich jak Arjen Robben, Ruud van Nistelrooy i Robin van Persie – obecne trio atakujące jest dynamiczne.

Skrzydłowy Liverpoolu Jacobo przejął stery twórcze wraz z Memphisem Depayem i Xaviego SimmonsaI przetestowane Wojciecha Szczęsnego Z niskim napędem.

Pomocnik Tijani Reynders zmarnował dobrą okazję, zanim Polska Michala Probiersa objęła prowadzenie w trakcie meczu po jednym z pierwszych ataków.

Napastnik Antalyasporu, Buksa, strzelił głową obok bramkarza Brighton Barta Verbruggena Z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego w 16. minucie.

Chesney obronił piłkę holenderskiego kapitana Virgila van Dijka, a Depay strzelił dwie piłki obok bramki, a Jacobo wyrównał.

Strzał napastnika zza pola karnego odbił się jednak od bramki Bartosza SalamonaBramkarz Juventusu Chesney nie pozostawił żadnych szans.

– Niewykorzystane możliwości –

Jacobo po doskonałym podaniu omal nie wyprowadził Holandię na prowadzenie z bliskiej odległości Nathan Ack Jednak jego strzał nieznacznie wzrósł.

Depay, z rzucającą się w oczy białą opaską na czole, oddał strzał obok bramki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, podczas gdy Holender utrzymał kontrolę i oddał strzały.

Polsce w dużej mierze udało się zdusić rywali w drugiej połowie, która była bardziej wyrównana, a Holendrom brakowało pomysłów.

Verbruggen został uratowany Jakub Kewer W pobliskim miejscu, gdy jest wzburzony Denzela Dumfriesa Po drugiej stronie dwukrotnie groził.

Stefan De Vrij głową dośrodkował z rzutu rożnego nad poprzeczką, ale umiejętności, jakie pokazała drużyna Koemana w pierwszej połowie, były trudne do osiągnięcia w miarę wzrostu pewności siebie Polski.

Dopiero Weghorst wyprowadził Pomarańczę na prowadzenie. Skończył klinicznie przy pierwszej szansie dwie minuty po wejściu na boisko.

Ake, który również ustawił Gakpo w pierwszej połowie, posłał niskie dośrodkowanie w pole karne, a Weghorst skierował piłkę do bramki pięknym wykończeniem.

Van Dijk powiedział: „Misją było wygranie pierwszego meczu za wszelką cenę i udało nam się to”, dodając, że jego zespół musiał lepiej bronić rzutów rożnych.

„Przy pierwszym golu dostał wolne podanie. Musimy na to zwrócić uwagę, musimy skrytykować i mam tu na myśli także siebie”.

Podbudowani późnym zwycięzcą, w następnej kolejności zmierzą się z faworytami turnieju, Holandią Francja W piątek natomiast Polska zmierzy się z Austrią, mając nadzieję, że Lewandowski będzie gotowy do gry.