Weź sprawy w swoje ręce! Zgłoś własny projekt w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Imprezy, koncerty, nowe miejsca parkingowe, osiedlowe strefy relaksu dla rodzin – to tylko niewielka część pomysłów, z którymi zgłaszają się mieszkańcy Mielca do Urzędu Miejskiego, planujący wziąć udział w Mieleckim Budżecie Obywatelskim.
Najważniejszy jest pomysł!

Kreatywne, nieszablonowe, najbardziej abstrakcyjne, a może klasyczne, zwiększające komfort naszego życia projekty? W Mieleckim Budżecie Obywatelskim, każdy pomysł ma równe szanse. Wygra ten, który przypadnie do gustu mieszkańcom i zdobędzie najwięcej ich głosów. Co ważne, zwycięski projekt zostanie włączony do budżetu miasta na rok 2020, a to oznacza, że nie musisz martwić się o jego realizację!

Aż 2 mln złotych!
MBO to możliwość bezpośredniego wpływu na rozwój naszego miasta, to także szansa zaprezentowania własnej wizji zmian. W tym roku do rozdysponowania jest aż 2 mln złotych, a to oznacza, że na realizację projektu może liczyć jeszcze więcej mieszkańców. Na projekt ogólnomiejski przeznaczono 1 100 000 zł, natomiast wartość projektów lokalnych to 900 tysięcy złotych. Projekt ogólnomiejski musi spełniać kryterium ogólnodostępności, natomiast lokalny powinien być przeznaczony dla konkretnego obszaru miasta.

Czas do 15 lipca!
Masz już pomysł? Wypełnij formularz, który znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. W przypadku projektu ogólnomiejskiego zdobądź 50 podpisów osób, które popierają Twoją inicjatywę lub 25 podpisów, jeśli Twój projekt ma charakter lokalny. Do 10 września dowiesz się, czy Twój projekt przeszedł do kolejnego etapu. Później ruch należy do Ciebie. Promuj swój pomysł, pozwól by usłyszało o nim jak najwięcej osób, zachęć ich do głosowania. Liczy się każdy głos.

Harmonogram MBO:
Zgłaszanie projektów – do 15 lipca
Weryfikacja zgłoszonych projektów – do 31 sierpnia
Ustalenie listy projektów do głosowania – do 10 września
Głosowanie – od 20 do 30 wrześnie
Ogłoszenie wyników – do 15 października.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Nabór do pracy przy usuwaniu skutków powodzi

Zgnilec amerykański w Gminie Przecław