Współcześni rycerze Świętego Floriana

W tegorocznej edycji XVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Współcześni Rycerze św. Floriana”, organizowanego przez Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo – Parkowy, pod patronatem m.in. Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, Starosty Powiatu Przeworskiego, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie, Wojewody Podkarpackiego, I miejsce w kategorii: przedszkola, zdobyła 6-letnia Laura Pieprzna, III miejsce Artur Pieprzny, a wyróżnienia: prace 6-letniej Miriam Augustyn i Leny Sukiennik.

Wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu wykonali swoje prace pod okiem nauczycieli, pani Elżbiety Bator i powtórzyli sukces z przed roku, gdzie również zdobyto I miejsce. W tym roku jednak liczba nagrodzonych dzieci przeszła wszelkie oczekiwania, bo aż 4 osoby zostały docenione na tak szerokim forum. Na uwagę zasługuje fakt, że prace te zostały wybrane spośród 656 prac nadesłanych z 53 przedszkoli, szkół podstawowych i zespołów szkół Podkarpacia.

Podstawowymi kryteriami, którymi kierowano się przyznając poszczególne nagrody i wyróżnienia były: temat pracy, technika, samodzielność wykonania i ogólny wyraz artystyczny. Laureaci zostali zaproszeni do Przeworska po odbiór nagród 18 maja 2019 r. Uroczystość ta połączona została z Nocą Muzeów. Organizatorzy konkursu obdarowali nagrodzone dzieci bardzo atrakcyjnymi nagrodami, które sprawiły wiele radości małym plastykom.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Dzień Dziecka w Przedszkolu przy Weneckiej.

Będzie Wsparcie dla jednostek OSP z gmin które ucierpiały podczas ostatnich powodzi