Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wykopaliska w Oakland odkrywają skarby kopalne w rurach kanalizacyjnych

Wykopaliska w Oakland odkrywają skarby kopalne w rurach kanalizacyjnych

nowy Nowozelandzkie czasopismo geologii i geofizyki Opublikowany dzisiaj artykuł opisuje 266 gatunków kopalnych jako jedną z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych grup zwierząt liczących trzy miliony lat, jakie kiedykolwiek znaleziono w Nowej Zelandii. W przyszłych badaniach zostanie opisanych i nazwanych co najmniej dziesięć nieznanych wcześniej gatunków.

Skamieniały skarb z oczyszczalni ścieków Mangere w Auckland

W 2020 r., gdy firma Watercare w Auckland wierciła dwa ogromne pionowe szyby w celu gruntownej modernizacji głównego rurociągu doprowadzającego do oczyszczania nieoczyszczone ścieki z centrum miasta, przewiercono starą warstwę łupkową. Paleontolog z Oakland, Bruce Hayward, porównał to do „znalezienia złota tuż za progiem”. Po otrzymaniu informacji o znaczeniu złóż skamieniałości firma Watercare i jej kontrahenci chętnie udzielili pomocy i na pobliskim polu wrzucono ogromny kopiec piasku z muszli, który paleontolodzy mogli przesiewać przez kilka miesięcy. Firma Watercare ufundowała także dwóm absolwentom paleontologii, pracującym pod kierunkiem kuratorki Muzeum Auckland, dr Wilmy Bloom, przesiewanie kopca przez kilka tygodni. Szacuje się, że w rezultacie zbadano ponad 300 000 skamieniałości, a kilka tysięcy wróciło do muzeum jako dowód tego „jedynego w życiu odkrycia”.

„Szczegółowa identyfikacja skamieniałości pokazuje, że zdeponowano je między 3 a 3,7 miliona lat temu w kanale pływowym we wczesnej wersji współczesnego portu Manukau” – powiedział dr Hayward. „Wówczas poziom morza był nieco wyższy niż obecnie, bo świat był też o wiele stopni cieplejszy niż obecnie. W rezultacie w skamieniałościach znajduje się szereg gatunków subtropikalnych, których krewni żyją dziś w ciepłych wodach wokół rzeki Kermadec i wysp Norfolk Istnieje co najmniej dziesięć nieznanych wcześniej gatunków, które zostaną opisane i nazwane w przyszłych pracach.

W swoim artykule naukowym, który ukazał się w tym tygodniu w Nowozelandzkie czasopismo geologii i geofizykiPięciu autorów odnotowało 266 różnych gatunków kopalnych, co czyni je najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną fauną swoich czasów, jaką kiedykolwiek znaleziono w Nowej Zelandii. „Zaskakujące jest to, że zwierzęta te zawierają skamieniałości, które żyły w wielu różnych środowiskach i zostały zebrane w starożytnym kanale morskim w wyniku działania fal i silnych prądów pływowych. Wśród nich znajduje się dziesięć okazów ze słynnej Nowej Zelandii” – mówi główny autor dr Hayward. Ślimak lniany, który musiał żyć na pobliskim lądzie, a następnie został zmieciony do morza przez burzę. To najstarsze znane ślimaki lniane na świecie. Większość skamieniałości żyła na dnie morskim, niektóre w słonych ujściach rzek, inne przylegały do ​​twardych skalistych brzegów, a jeszcze więcej wciąż transportuje się z odsłoniętego wówczas zachodniego wybrzeża.”

READ  King's Food zdobywa cztery nagrody za catering sektora publicznego

„Do rzadkich znalezisk należą izolowane kręgi fiszbinowca, złamany ząb kaszalota, kręgosłup wymarłego rekina, płytki zębowe płaszczki orliej i kilka zębów żarłacza białego”. Niniejsza praca jest dedykowana dr Alanowi Pugh, czołowemu nowozelandzkiemu paleontologowi zajmującemu się mięczakami, który zmarł na początku tego roku i pracował nad skamielinami.

/publiczne wydanie. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk ani stron korporacyjnych, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów i są tutaj przedstawione w całości.