Badacz z Uniwersytetu w Liverpoolu będzie współkierował projektem o wartości 4 milionów euro, mającym na celu przekształcenie opieki zdrowotnej za pomocą sztucznej inteligencji (AI) w celu spersonalizowanej opieki zdrowotnej.
Profesor Grzegorz LeibBryce Evans, katedra medycyny sercowo-naczyniowej na Uniwersytecie w Liverpoolu i dyrektor Centrum Nauk o Układu Sercowo-Naczyniowym w Liverpoolu współpracuje z profesorem Giuseppe Boriani z Uniwersytetu w Modenie i Reggio Emilia nad projektem Arystoteles, finansowanym przez program Horizon Europe.
W ciągu pięciu lat 18 partnerów z 10 krajów europejskich dąży do opracowania międzynarodowej platformy sztucznej inteligencji, począwszy od migotania przedsionków (AF), choroby serca powodującej nieregularne i często szybkie tętno. Celem jest stworzenie godnych zaufania narzędzi AI do przewidywania złożonych chorób i zarządzania nimi.
W przeciwieństwie do tradycyjnej sztucznej inteligencji, projekt ten skutecznie pomaga w zarządzaniu pacjentami, angażując pacjentów i opiekunów w celu zapewnienia bardziej interaktywnego doświadczenia związanego z opieką zdrowotną.
Arystoteles koncentruje się na migotaniu przedsionków, ale planuje rozszerzyć swoje narzędzia o inne złożone choroby. Innowacyjne podejście oparte na sztucznej inteligencji ma na celu ocenę ryzyka i postępu, biorąc pod uwagę powiązane schorzenia, takie jak niewydolność serca i cukrzyca.
W projekcie ceni się podejście skoncentrowane na pacjencie, umożliwiające osobom korzystającym ze sztucznej inteligencji podejmowanie świadomych decyzji, prowadzenie zdrowszego stylu życia i odgrywanie aktywnej roli w ich zdrowiu.
Profesor Gregory Leap powiedział: „To nowy, innowacyjny projekt, który wykorzystuje moc sztucznej inteligencji na ścieżce leczenia migotania przedsionków, najczęstszego zaburzenia rytmu serca i coraz bardziej znaczącego obciążenia dla zdrowia publicznego. Nasza multidyscyplinarna współpraca integruje naukowców zajmujących się danymi i klinicystów, ułatwianie przekładania nowych podejść do sztucznej inteligencji” na praktyczne zastosowania.
„Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie zapewnia nasz projekt, a to, czego się nauczyliśmy, można zastosować w leczeniu wielu innych długotrwałych chorób przewlekłych”.
Arystoteles„, akronim od „Zastosowanie sztucznej inteligencji do identyfikacji trajektorii klinicznych w celu spersonalizowanego przewidywania i wczesnego wykrywania wzorców chorób współistniejących i wielochorobowych”, jest głównym przedmiotem prac zespołu Laboratoria innowacji w zakresie zdrowia obywatelskiego (CHIL). CHIL to multidyscyplinarne centrum badawcze, które zajmuje się globalnymi wyzwaniami zdrowotnymi za pomocą danych obywatelskich i technologii, jednocześnie stymulując pozytywne zmiany dla mieszkańców regionu miasta Liverpool.
Horyzont Europa Jest to główny program finansowania Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji.
/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka