w

Zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie Święta Zmarłych

Podczas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców.

W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, ale w tym właśnie czasie, częściej niż zwykle, dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. W ostatnich dniach doszło już do dwóch włamań do mieszkań przy ulicy Dąbrówki w Mielcu. Bądź ostrożny, nie daj się okraść!
zdjęcie poglądowe, znicz na grobie Zbliża się Święto Zmarłych.

Zabiegani i roztargnieni często tracimy czujność. Niejednokrotnie wykorzystują to przestępcy. W czasie policyjnej akcji „ZNICZ 2019” funkcjonariusze, równolegle z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będą zwracać uwagę na przeciwdziałanie kradzieżom i włamaniom. W ostatnich dniach w Mielcu przy ulicy Dąbrówki doszło do dwóch włamań do mieszkań. Właścicielom skradziono pieniądze i biżuterię. Straty przekroczyły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W najbliższych dniach wiele osób będzie odwiedzać groby swoich bliskich. Wyjeżdżając zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania czy domu.

Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cenniejszej biżuterii czy papierów wartościowych jest bank.
Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna swojego mieszkania, załóżmy dobre zamki.
Uważajmy na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytajmy, kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji, gdyby doszło do włamania.
Współdziałajmy z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich mieszkanie. Podczas ich nieobecności, interesujmy się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami, zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
Opuszczając na dłużej mieszkanie, nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, opróżniali skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni, lub w którymś z pokoi.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Szkoła podstawowa w Rzemieniu otrzymała GRANT w wysokości 8340zł

Akcja znicz na terenie powiatu mieleckiego 2019