Zapraszamy na Uroczystość 3 Maja w Przecławiu

Dokładnie 3 Maja została uchwalona Konstytucja w Polsce. Dlatego Gmina Przecław przygotowała specjalne obchody na ten dzień.

W Gminie Przecław 3 Maja o godzinie 11.00 rozpocznie się specjalna Msza Święta w intencji ojczyzny.

O godzinie 12.00 zaplanowane są uroczystości na rynku, m.in. odśpiewanie hymnu, przemówienia, montaż słowno-muzyczny, polonez w wykonaniu grupy tańca ludowego i chętnych mieszkańców, występ młodzieżowej orkiestry z Przecławia. Dodatkową atrakcją będzie obecność Stowarzyszenia Kawalerii Konnej z Dobrynina, która będzie oprowadzała chętnych do jazdy wierzchem, będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z kawalerzystami.

W okresie zaborów Polski celebrowanie rocznic Konstytucji 3 maja było zakazane przez wszystkich zaborców. Polacy, którzy odważyli się obchodzić publicznie to święto byli surowo karani przez policję.

Święto Narodowe Trzeciego Maja przywrócono ustawą z 6 kwietnia 1990 (weszła w życie 28 kwietnia). Pierwsze uroczyste obchody święta 3 maja w Warszawie na Placu Zamkowym w 1990 odbywały się w obecności prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.

Uwaga!

Organizatorzy uprzejmie proszą mieszkańców aby w tym dniu w godz. od 10:00 do 13:00 nie parkować pojazdów w obrębie Rynku w związku z zaplanowanymi uroczystościami.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Wypadek między Przecławiem a Łączkami Brzeskimi

DomHipoteczny.pl – Najlepsze kredyty hipoteczne w Mielcu!