120 tysięcy. zł tyle może kosztować odkomarzanie w Przecławiu

Samorządy z terenu Powiatu Mieleckiego ponownie analizują koszty akcji odkomarzania terenów po powodzi, jaka miała miejsce pod koniec maja.

Do dnia 17.06.2019 gospodarze gmin mieli podać do urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie informacje na temat wielkości obszarów planowanych do oprysków, jak również spodziewane koszty tych operacji.

Z przekazanych raportów wynikało, że na terenie 9 gmin powiatu opryskom należy poddać 21 205 ha gruntów, co kosztowałoby blisko 4,8 mln PLN. Najwięcej terenów planowanych do odkomarzania zgłosiła Gmina Wiejska Mielec, wskazując na łączny obszar 6000 ha, co kosztować miało 2,1 mln PLN.

W zestawieniu które wysłały Gminy do wojewody określono obszar odkomarzania jak i liczbę gospodarstw domowych znajdujących się na tym obszarze. Wyliczono że odkomarzanie w Gminie Przecław może kosztować nawet 120 tys. zł a w gminie która leży obok czyli Radomyśl Wielki aż 385 tys. zł

Czy realne jest otrzymanie przez Powiat aż takiego dofinansowania? Na tym etapie ciężko stwierdzić można przypuszczać że jeśli Powiat otrzyma dofinansowanie to o wiele mniejsze niż zakładano.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Prelekcja poświęcona postaci pułkownika Aleksandra Rusina 

Wakacyjny festyn w Podleszanach