Dołącz do tego seminarium internetowego z Maren Brehme z ETH Zürich, aby uzyskać więcej informacji na temat nowo utworzonej grupy badawczej w ETH Zürich w zakresie eksploracji i eksploatacji systemów geotermalnych.
W ramach serii seminariów internetowych IGC – partnerstwa między Enerchange i ThinkGeoEnergy – z dumą gościmy dr Marin Brehme z ETH Zürich, który przedstawi dalsze informacje na temat naszych niedawno rozpoczętych badań dotyczących eksploracji i eksploatacji systemów geotermalnych.
Po prezentacji będziesz miał okazję do dyskusji i zadawania dalszych pytań.
- Data: piątek, 05 sierpnia 2022
- czas: 14:00 CET
- rejestracja: tutaj
Marin Brehme jest hydrogeologiem, którego celem jest zrozumienie przepływu płynów podpowierzchniowych poprzez adaptację interdyscyplinarnych podejść do strategii na rzecz zrównoważonych poszukiwań i eksploatacji geotermalnej. Od sierpnia 2021 r. jest starszym pracownikiem naukowym w Departamencie Energii Geotermalnej i Płynów Geotermalnych w ETH Zürich. W związku z tym jego głównym celem badawczym jest zlokalizowanie nowych odwiertów podczas poszukiwań geotermalnych i zagospodarowania pól, a także poprawa zrównoważonego wydobycia i konwersji geotermalnej. Jako adiunkt, doktor habilitowany, naukowiec i inżynier projektów w dziedzinie energii geotermalnej i przepływu wód gruntowych, Marin zdobył szerokie doświadczenie w charakteryzowaniu zbiorników geotermalnych, interpretacji danych hydraulicznych, termicznych i chemicznych, a także w zwiększaniu wydajności zbiorników.
W obliczu ciągłych zmian klimatycznych energia geotermalna w dużym stopniu przyczynia się do udanej transformacji energetycznej. Dlatego zrozumienie i świadomość systemów energii geotermalnej są pilniejsze niż kiedykolwiek. Ufundowana przez Energi Simulation, Maren Brehme powoła grupę badawczą złożoną z 12-15 znakomitych młodych naukowców w ETH Zürich – Instytucie Geofizyki. W ten sposób grupa Energi Simulation zajmująca się poszukiwaniem i eksploatacją geotermii skoncentruje się na trzech strategicznych obszarach badawczych: najpierw zrozumieniu systemów geotermalnych i ich efektywnego wykorzystania, a wreszcie odpowiedzi systemu na użytkowanie. Obejmuje to prace terenowe, pomiary laboratoryjne i symulacje numeryczne, a także metody geologiczne, geofizyczne, hydrogeochemiczne i hydrogeologiczne. Dane geotermalne w czasie rzeczywistym i czasie rzeczywistym będą pozyskiwane z odwiertów, infrastruktury elektrowni, gorących źródeł lub wychodni.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka