Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia zakazuje TikTok na urządzeniach rządu federalnego

Australia zakazuje TikTok na urządzeniach rządu federalnego

(CNN) Australia dołączyła do innych krajów zachodnich, zakazując używania TikTok na urządzeniach rządowych, ponieważ chińska aplikacja wideo znajduje się pod rosnącą presją w związku z zarzutami, że stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Prokurator generalny Marc Dreyfuss ogłosił zakaz we wtorek po otrzymaniu porady od agencji wywiadowczych i bezpieczeństwa, mówiąc, że dyrektywa zostanie nałożona „tak szybko, jak to możliwe”.

Decyzja stawia Australię w jednym szeregu z jej sojusznikami z koalicji wywiadowczej Five Eyes – The MyI Brytania I Kanada Ogłoszono już podobne ograniczenia, podczas gdy Parlament Nowej Zelandii Nakazał również usunięcie aplikacji ze wszystkich urządzeń z dostępem do ustawodawcy.

Norwegia k Parlament Europejski Podjęli podobne kroki, aw zeszłym tygodniu NATO Według dwóch urzędników NATO zaznajomionych ze sprawą, uniemożliwić pracownikom pobieranie aplikacji na urządzenia dostarczone przez NATO.

Jak dotąd nie ma dowodów na to, że chiński rząd miał dostęp do danych użytkowników TikTok, a żaden rząd nie wprowadził szerszych zakazów ukierunkowanych na TikTok na urządzeniach osobistych.

Jednakże Administracja Bidena groziła robić to w USA, chyba że chińscy właściciele aplikacji, Bytedance, zgodzą się na oddzielenie swojego udziału od platformy mediów społecznościowych.

Rząd Stanów Zjednoczonych obawia się, że Chiny mogą wykorzystać przepisy dotyczące bezpieczeństwa narodowego, aby uzyskać dostęp do dużej ilości danych osobowych, które TikTok, podobnie jak większość aplikacji społecznościowych, gromadzi od użytkowników z USA.

Podczas głośnego przesłuchania w Kongresie w tej sprawie, zapytał dyrektora generalnego TikTok, Shou Zi Chew, o rzekome powiązania firmy technologicznej z chińskim rządem.

Qiu powiedział, że chiński rząd nigdy nie prosił TikToka o jego dane i że firma odrzuci takie żądanie.

Ze swojej strony chińskie Ministerstwo Handlu oświadczyło, że „stanowczo sprzeciwi się” jakiejkolwiek decyzji prowadzącej do przymusowej sprzedaży TikTok, dodając, że „poważnie zaszkodziłoby to” zaufaniu globalnych inwestorów do Stanów Zjednoczonych.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska w skrócie: co wiemy o 317 dniu inwazji | Ukraina