Czy był jakiś słynny budynek w Milwaukee, który chciałeś zwiedzić?
Od Muzeum Sztuki po ratusz, restauracje, kościoły i nie tylko – możesz bezpłatnie odwiedzić ponad 130 ważnych budynków historycznych, rządowych, religijnych i architektonicznych w Milwaukee w okresie Drzwi otwarte, Milwaukee. Coroczne ogólnomiejskie wydarzenie organizowane przez Historic Milwaukee, Inc. powraca w najbliższy weekend, 23–24 września.
Zanim się wymeldujesz, koniecznie sprawdź Otwarte drzwi lokalizacji Milwaukee Godziny i zajęcia w każdym budynku są różne.
Wiele budynków biorących udział w Doors Open stoi od pierwszych kilkudziesięciu lat istnienia miasta.
Oto 10 najstarszych budynków, które możesz odwiedzić, gdy drzwi są otwarte w ten weekend.
10. Kościół Episkopalny św. Pawła 1884
- 914 E. Ulica Knappa
- Sobota, 10:00-17:00; Niedziela, południe-17:00
Kościół episkopalny św. Pawła Został zbudowany i poświęcony w 1884 roku. Według Doors Open został zaprojektowany w stylu romańskim Richardsona i zbudowany przy użyciu „piaskowca z jeziora Superior, ciemnoczerwonego piaskowca znalezionego w pobliżu Wysp Apostolskich na jeziorze Superior”.
W budynku znajduje się także 46 witraży, w tym największa kolekcja okien Tiffany’ego w Wisconsin. Kościół oferuje również wirtualną wycieczkę na stronie internetowej Doors Open, która pokazuje nagrania z drona przedstawiające zewnętrzną i wewnętrzną część budynku oraz „fotoraluzję” przedstawiającą witraże.
9. Kościół katolicki św. Jacka, 1883
- Ulica W. Bechera 1414
- Sobota, 13:00-17:00; Niedziela, 13:00-17:00
Zbudowany w 1883 roku, Kościół katolicki św. Jacka Zaprojektowany jest w stylu renesansowym i zawiera elementy polskie i gotyckie. Kościół był trzecim polskim kościołem katolickim założonym w mieście, po św. Stanisławie w 1866 r. i św. Jadwigi w 1871 r. Św. Jacka ufundowano ze względu na przeludnienie w pozostałych parafiach.
Kościół jest zbudowany z kremowej cegły, wapienia i piaskowca i ozdobiony ozdobnymi malowidłami ściennymi. Wszędzie widać polską kulturę; Według Doors Open: „Wszyscy święci na ołtarzu głównym to święci słowiańscy. Droga krzyżowa i napis na witrażach pochodzą z lat 20. XX w. są w języku polskim”.
Odwiedzający Drzwi Otwarte mogą poznać historię założyciela kościoła św. Jacka, prałata Jacka „Hiacynta” Goleskiego, a także odbyć wycieczkę z przewodnikiem po dziełach sztuki kościoła.
więcej: Te dziesięć zabytkowych kościołów to najstarsze wciąż stojące w Milwaukee
8. Sala Turnera, 1883
- 1034 n. Phil R. Phillips Ave.
- Sobota, 10:00-17:00; Niedziela, 10:00 – 17:00
Został zbudowany w 1883 roku, Sala Turnera Jest to narodowy zabytek historyczny i został zaprojektowany przez architekta ratusza Henry’ego Kocha. Ceglany budynek w Cream City zawsze był siedzibą Milwaukee Turners, organizacji założonej przez niemieckich imigrantów w 1853 roku.
Dziś w budynku mieści się restauracja, sala gimnastyczna, sala balowa, pomieszczenia konferencyjne, ścianka wspinaczkowa i pomnik wojny secesyjnej. „Jego wyjątkowy wystrój wnętrz, w tym murale i witraże, świadczy o historii organizacji, która była powiązana z socjalizmem Milwaukee i nadal oferuje gimnastykę i możliwości współpracy na rzecz wspierania sprawiedliwości społecznej w Milwaukee” – napisano Doors Open.
Wolontariusze Turnera poprowadzą wycieczki z przewodnikiem, prezentując wyjątkową sztukę i historię budynku.
7. Sala wymiany zboża w budynku Mackey, 1879
- 225E. Aleja Michigan
- Niedziela, 10:00 – 17:00
Trzypiętrowy budynek ma powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych. Pokój wymiany zboża Znajduje się w budynku Mackey Building w centrum Milwaukee, który został zbudowany w 1879 roku. Pierwotnie pomieszczenie to zostało zbudowane jako siedziba Izby Handlowej i Giełdy Zboża w Milwaukee. „Do tego centrum, gdzie pierwszy dół handlowy służył do pomiaru cen pszenicy, przyjeżdżali ludzie z całego świata, aby handlować i eksportować pszenicę” – napisali Doors Open.
W budynku znajdują się „strzeliste sufity”, granit, wapień i piaskowiec oraz „misterne malowidła ścienne i freski przedstawiające rolnictwo, przemysł i handel w stanie Wisconsin”. Na środku pomieszczenia znajduje się także 55-metrowa dzwonnica. Dziś Grain Clearinghouse jest domem dla Bartolotta Catering i wydarzenia.
6. Klub Kobiet w Wisconsin, 1876
- 813E. ulicy Kilburna.
- Niedziela, południe-17:00
Dziś nadal aktywny Klub Kobiet w Wisconsin Została założona w 1876 roku, aby umożliwić kobietom udział w „swobodnej wymianie idei” i ulepszać swoje społeczności w czasach, gdy dostęp i możliwości kobiet były ograniczone. Członkowie WCW w XIX wieku utworzyli spółkę akcyjną należącą do kobiet, kupili ziemię i zbudowali pierwszy budynek stowarzyszenia w Ameryce.
Dziś WCW jest najdłużej działającym klubem kobiet w Stanach Zjednoczonych i nadal poświęca się „służbie, nauce i przyjaźni”.
Choć w niedzielę drzwi są otwarte od południa do 17:00, członkowie klubu będą oferować krótkie wycieczki z przewodnikiem co 30 minut przez pół godziny.
5. Budynki Pritzlau, 1875
- 311 przyp. Plankinton Avenue.
- Sobota, 10:00 – 17:00
Przedstawia dawny kampus Pritzlaff Hardware Sześć połączonych budynków Został zbudowany w latach 1875-1920.
„Pritzlaff Hardware rozrósł się do największej hurtowni sprzętu komputerowego na północnym zachodzie i ma w tej lokalizacji 16 budynków” – napisał Doors Open. Budynki przeszły gruntowną renowację rozpoczętą w 2006 roku i obecnie mieszczą dwie restauracje, dwie sale bankietowe, dwie firmy oraz kilka biur i apartamentów.
Otwarte dla zwiedzających, odwiedzający mogą przeglądać „ogromne” katalogi Pritzlaff Hardware i wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.
4. Kościół Prezbiteriański Immanuela 1875
- 1100 N. Ulica Astora
- Sobota, 10:00-17:00; Niedziela 10:00 – 17:00
Kościół Prezbiteriański Immanuela Został ukończony w 1875 roku i zaprojektowany przez architekta z Milwaukee Edwarda Townsenda Mixa w stylu „wysokiego gotyku wiktoriańskiego”.
Według Doors Open: „Wapienna fasada budynku Wauwatosa charakteryzuje się szeroką gamą kolorów i faktur akcentowanych czerwonym i szarym piaskowcem oraz szkockim granitem. Wnętrze budynku zdobi piękna stolarka i witraże, z których cztery są w stylu Tiffany’ego”.
Dziś kościół liczy 500 członków. Choć drzwi są otwarte, w niedzielę o 10:00 będą odprawiane nabożeństwa, a w soboty o 11:00, 13:00 i 15:00 oraz w niedzielę o 12:30 – 30-minutowe koncerty organowe. Organy Emanuela to jedne z najstarszych organów w stanie Wisconsin.
3. Kościół Prezbiteriański Kalwarii, 1871 r
- 935 W Wisconsin Ave.
- Sobota, 10:00-17:00; Niedziela, południe-17:00
Kościół Prezbiteriański Kalwarii Został założony w 1869 roku, aby służyć zachodniej części Milwaukee, ponieważ dwa ówczesne kościoły prezbiteriańskie w mieście znajdowały się po wschodniej stronie. Kościół został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Koch and Hess z Milwaukee, której architekt Henry Koch zaprojektował wiele zabytków Milwaukee, w tym ratusz i hotel Pfister.
Kamień węgielny pod kościół Kalwaryjski położono w 1871 roku, a budowę kościoła ukończono w roku następnym. Nadal oferuje nabożeństwa w każdą niedzielę o 10:30, a także wesela, koncerty, pokazy i nie tylko.
Według Open Doors Kalwaria jest „jednym z najstarszych zachowanych kościołów w Milwaukee i jednym z pierwszych budynków sakralnych w mieście wpisanym do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym”.
2. Klub Grand Avenue, 1856
- 210E. Aleja Michigan
- Niedziela, 10:00 – 15:00
Według Doors Open Bank of Milwaukee Building, najstarszy budynek komercyjny w Milwaukee, jest obecnie siedzibą Klub przy Wielkiej Alei. Budowę wapiennego budynku rozpoczęto latem 1856 roku.
Budynek został otwarty w 1859 roku jako Bank of Milwaukee. Przez większą część XX wieku, od 1913 do 1968 roku, był siedzibą firmy ubezpieczeniowej Christian Schroeder & Son i był znany jako Budynek Giełdy Ubezpieczeń. Według Doors Open od momentu otwarcia „budynek przeszedł niesamowitą transformację, a dziesiątki firm przychodziło i wychodziło z niego”.
Grand Avenue Club, jego obecny właściciel, jest organizacją non-profit Wspieranie dorosłych w hrabstwie Milwaukee Z chorobą psychiczną. Organizacja koncentruje się na „zapewnianiu swoim członkom możliwości zatrudnienia, edukacji i wzbogacenia się”. W niedzielę w godzinach 10:00-15:00 członkowie i pracownicy klubu będą pełnić rolę przewodników, dzieląc się z zwiedzającymi historią swojego obiektu.
1. Dom w Kilburntown, 1844
- 4250 N. Estabrook Pkwy.
- Niedziela, 10:00 – 15:00
Znany również jako Dom Kościoła Benjamina Dom Kilburntown Będzie brał udział w niedzielnym programie Doors Open w Estabrook Park od 10:00 do 15:00
Dom, obecnie wpisany do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, został zbudowany w 1844 roku przez nowojorskiego stolarza Benjamina Churcha dla siebie, swojej żony i sześciorga dzieci. Pierwotnie znajdował się w Kilburntown, jednej z pierwszych dzielnic Milwaukee, zanim został uratowany w 1938 roku, przeniesiony do parku i odrestaurowany przez administrację Works Progress.
Odwiedzający dom mogą poznać „doskonały przykład architektury greckiego renesansu”, a także obejrzeć kolekcję mebli i rzemiosła artystycznego z połowy XIX wieku.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”
More Stories
Polski Instytut Sztuki Filmowej powołuje nowego prezesa po dymisji Radosława Śmijewskiego
Joanna Lisowska – droga do sławy na polskiej scenie
Ogłoszono tytuły Dni Polskich na rok 2024