Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania wskazują, że na Merkurym może istnieć życie pod swoją szorstką powierzchnią

Badania wskazują, że na Merkurym może istnieć życie pod swoją szorstką powierzchnią

Rtęć Nowe badania sugerujące, że pod powierzchnią planety najbliżej Ziemi mogą znajdować się lodowce solne słońce Bierzemy Warunki mieszkalne Dla jakiejś skrajności życie Formularze.

Badania przeprowadzone na Ziemi wykazały wcześniej, że niektóre związki soli mogą nawet tworzyć na niektórych planetach miejsca nadające się do zamieszkania Najtrudniejsze środowiska Jak sucha pustynia Atakama chilijski.

Nowe badanie zostało niedawno opublikowane w czasopiśmie Dziennik nauk planetarnychpodpowiada Możliwość wydzielenia terenów podpowierzchniowych Na Merkurym może być bardziej gościnnie niż na powierzchni.

Naukowcy, w tym Alexis Rodriguez z Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla należącego do NASA, twierdzą, że takie słone lodowce mają „kluczowe znaczenie”, ponieważ mogą być oznakami obecności lotnych związków, takich jak woda, dwutlenek węgla i azot, na innych planetach.

Naukowcy uważają to odkrycie za „przełomowe”, ponieważ Merkury to najbliższa Słońcu planeta, w której panują niezwykle wysokie temperatury w ciągu dnia, a mimo to w jakiś sposób zachowała lotne związki „przez ponad miliard lat”.

„Nasze modele zdecydowanie potwierdzają, że przepływ soli prawdopodobnie wytworzył te lodowce, a po umieszczeniu zachowały one substancje lotne przez ponad miliard lat” – powiedział współautor badania Brian Travis.

Lodowce Merkurego zostały odkryte w wyniku uderzeń asteroid, które odsłoniły materię znajdującą się pod powierzchnią planety przed naukowcami badającymi planetę.

„Te obszary prawdopodobnie będą działać jak zależne od głębokości «strefy złotowłosej», analogicznie do obszaru otaczającego gwiazdę, gdzie obecność wody w stanie ciekłym na planecie może umożliwić powstanie życia, jakie znamy” – mówi dr Rodriguez.

„Ale w tym przypadku skupiamy się na właściwej głębokości pod powierzchnią planety, a nie na właściwej odległości od gwiazdy” – dodał.

Najnowsze odkrycie poszerza także naszą wiedzę na temat parametrów środowiskowych, które mogą podtrzymywać życie, dodając nowy wymiar poszukiwaniom życia przez człowieka w innych światach.

READ  Czy ten pomysł jest zbyt szalony?: Czy istniało życie na wczesnym księżycu?

Ponieważ na Ziemi znajdują się również podobne obszary hipersalinowe, badacze mają pojęcie, jakie rodzaje środowisk i form życia – jeśli w ogóle – mogą pojawić się na tych obszarach.

Naukowcy podejrzewają, że kratery znalezione w niektórych z tych kraterów mogły zostać wypełnione lotnymi związkami, zanim uderzenie asteroidy wystawiło je na działanie słońca i spowodowało sublimację.

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób te lotne związki w ogóle znalazły się na Merkurym.

Naukowcy podejrzewają, że mogło ono pochodzić z gorącej, prymitywnej atmosfery na początku historii powstawania Merkurego.