Polska zajęła pierwsze miejsce, Grecja zajęła trzecie miejsce, ale na Mistrzostwach Europy w sztafecie mieszanej zwyciężyła DQ

Mistrzostwa Europy 2024

Sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym – finał

• Rekord Świata: 3:37,58 – Wielka Brytania (2021)
  • Rekord Europy: 3:37,58 – Wielka Brytania (2021)
  • Rekord mistrzostw: 3:38,82 – Wielka Brytania (2021)

8. Grecja – DQ

Dwie dyskwalifikacje zapierały dech w piersiach, gdy sztafeta mieszana zakończyła emocje drugiego wieczoru Mistrzostw Europy w Serbii.

Po zajęciu odpowiednio pierwszego i trzeciego miejsca Polska i Grecja zostały zdyskwalifikowane po kilkuminutowej analizie. Grecja, która zajęła trzecie miejsce, jako pierwsza została zdyskwalifikowana i zabrana na duszną arenę plenerową, stając na podium po tym, jak Niemcy pierwotnie zajęły czwarte miejsce.

Chwilę później ogłoszono, że Polska również została zdyskwalifikowana, a w powietrzu było coraz więcej wzruszeń i radości. Niemcy po raz kolejny świętowali, tym razem razem z Węgrami, którzy obydwoje awansowali do finałowych punktów. Finisz Polski zapewniłby im pierwszy medal mistrzostw, gdyby nie zostali zdyskwalifikowani.

W klasycznym stylu mieszanym, sam wyścig nie był pozbawiony dramatyzmu. Największy nastąpił podczas motylkowego etapu, gdy Polska i Izrael mijały Grecję. W Grecji kobieta (Georgia Damasciotti) pływała w nodze motyla, podczas gdy w Polsce i Izraelu mężczyźni pływali w nodze motyla. Były jeszcze inne podania, bo rozkazy były inne, ale to było najbardziej niezwykłe, bo do pokonania było około 15 metrów na motylkowej nodze.

READ  Polska i Rosja wygrywają konferencję Europe 1, Finał Ligi Narodów FIBA ​​3x3 U23 - FIBA ​​3x3 U23 Liga Narodów 2021 2021