Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania: Szczepionka na Covida jest bardzo skuteczna u młodych ludzi – podaje Penn Medicine

Pielęgniarka zakłada bandaż na ramię chłopca w gabinecie lekarskim.

FILADELFIA – Jak wynika z nowego, przeprowadzonego w warunkach rzeczywistych badania prowadzonego przez naukowców z Perelman School of Medicine na Uniwersytecie Pensylwanii i Szpitalu w Filadelfii Dla dzieci (CHOP). Kiedy na pierwszy plan wysunął się wariant Delta, badanie wykazało, że zaszczepione młode osoby były o 98% mniej narażone na zakażenie w porównaniu z ich nieszczepionymi rówieśnikami, a dane wskazywały, że skuteczność szczepionki nieznacznie spadła, gdy dominował wariant Omicron. Gazeta ukazała się dzisiaj w Roczniki chorób wewnętrznych.

W swojej analizie 250 000 pacjentów, z których około połowa otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki BNT162b2 (szczepionki wyprodukowanej we współpracy firm Pfizer i BioNTech), naukowcy pod kierunkiem… Doktor Yong ChenI Doktor Jeffrey Morrisprofesor biostatystyki w Perelman School of Medicine i Christopher Forrest, lekarz medycyny, doktorprofesor pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii i Penn, opisał okresy, w których dominowały warianty delta i omikron, odpowiednio w połowie 2021 r. i 2022 r.

Chociaż poprzednie badania kliniczne wykazały, że szczepionki zapewniają silną ochronę przed infekcjami u dzieci i młodzieży, dowody na skuteczność szczepionek poza kontrolowanymi warunkami są ograniczone. W związku z tym naukowcy przeprowadzili jedno z największych „w świecie rzeczywistym” badań szczepionki przeciwko Covid-19 u dzieci i nastolatków w Stanach Zjednoczonych, korzystając z danych z elektronicznej dokumentacji zdrowotnej pobranych z krajowej sieci ośrodków medycyny pediatrycznej, znanej jako Sieć PEDSW ten sposób badanie dostarcza obrazu skuteczności szczepionki poza kontrolowanymi warunkami badań, w „prawdziwym świecie” wizyt u pediatrów, lekarzy medycyny rodzinnej, oddziałów ratunkowych i nie tylko.

„Nasze badanie obejmowało dłuższy okres obserwacji niż jakiekolwiek poprzednie, co pozwoliło nam ocenić długoterminową trwałość ochrony szczepionki przeciwko wariantom delta i omikron” – powiedział Chen. „Co więcej, badanie obejmowało zróżnicowaną reprezentację populacji pediatrycznej w Stanach Zjednoczonych, od podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistycznej, pogotowia ratunkowego, ośrodków badawczych i szpitali”.

Według pierwszych autorów badania, jedną z głównych idei leżących u podstaw tej pracy, jak twierdzą pierwsi autorzy badania – dr Kyung Wu, pracownik naukowy ze stopniem doktora na Uniwersytecie Pensylwanii i Jiaye Tong, doktorantka z biostatystyki na Uniwersytecie Pensylwanii – była pomoc zaradzić zaniżaniu statusu szczepionki, aby uzyskać jaśniejszy obraz jej skutków.

READ  Pochodzenie podwójnych czarnych dziur może być ukryte w ich wirowaniu, wynika z badań: ScienceAlert

Jednak zapobieganie infekcjom nie było jedynym przedmiotem badania. Naukowcy zbadali także potencjalny wpływ na ryzyko chorób serca.

„Nie znaleźliśmy żadnych oznak zwiększonego ryzyka kardiologicznego w żadnej fazie” – powiedział Morris.

W okresie, gdy wariant delta wirusa SARS-CoV-2 pojawił się i stał się dominujący, naukowcy odkryli, że około 98% nastolatków (definiowanych jako pacjenci w wieku od 12 do 20 lat) otrzymało szczepionkę. Mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia lub rozwoju ciężkiej choroby w porównaniu do osób, które go nie otrzymały, bez dowodów na zwiększenie liczby powikłań ze strony serca lub znacznego spadku ochrony przed infekcją w ciągu kolejnych czterech miesięcy.

Udowodniono, że szczepienie zapewnia silną ochronę przed falą omikronów, aczkolwiek z mniejszą siłą niż podczas fali delta. Wśród młodzieży zaszczepione osoby były o około 86% mniej narażone na zakażenie niż ich nieszczepieni rówieśnicy, a ich ochrona przed ciężką chorobą i przyjęciem na OIOM była podobnie wysoka i wynosiła odpowiednio około 85 i 91% mniej w porównaniu z młodzieżą, która nie została zaszczepiona. Zaszczepieni.

Wśród dzieci (w wieku od 5 do 11 lat w momencie szczepienia produktem Omicron) ochrona przed infekcją była o 74 procent lepsza niż u ich nieszczepionych rówieśników. Ich względna ochrona przed poważnymi chorobami i przyjęciem na oddział intensywnej terapii wyniosła odpowiednio 76 i 85 proc.

Dane pochodzące z fali badania Omicron wykazały pewien spadek skuteczności w ciągu czterech miesięcy po szczepieniu, kiedy w tym okresie ryzyko powikłań ze strony serca było w rzeczywistości niższe u osób zaszczepionych.

W kolejnym badaniu naukowcy prowadzą dalsze prace, aby scharakteryzować bezpośredni i pośredni wpływ szczepień na wyniki związane z „długim Covidem”, czyli zjawiskiem, w którym objawy związane z chorobą utrzymują się przez miesiące, a nawet lata.

Ponadto naukowcy uważają, że potrzebne są długoterminowe prace, aby lepiej zrozumieć, w jakim stopniu szczepionki w dalszym ciągu chronią biorców.

READ  JWST znalazł elementy życia w najciemniejszych głębinach kosmosu: ScienceAlert

„Dzieci i młodzież były ostatnią grupą wiekową, która została włączona do badań klinicznych szczepionki na Covid-19” – powiedział Forrest. „Chociaż ogłoszono koniec pandemii, ryzyko zarażenia Covid-19 istnieje we wszystkich społecznościach amerykańskich”. „Dlatego potrzeba więcej informacji na temat skuteczności szczepień podawanych dzieciom i młodzieży w nowszych okresach”.

Badanie to zostało częściowo sfinansowane przez Narodowy Instytut Zdrowia (OT2HL161847-01, 1R01LM012607, 1R01AI130460, 1R01AG073435, 1R56AG074604, 1R01LM013519, 1R56AG069880, 1R01AG077820, 1U ) 01 TR003709) i nagrody programowe Instytutu Badawczego dotyczącego wyników skoncentrowanych na pacjencie (ME -2019C3) – 18315 i ME-2018C3-14899).

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.