Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Muzeum Newcastle daje możliwość poznania historii oryginalnych gwiazd

Muzeum Newcastle daje możliwość poznania historii oryginalnych gwiazd

Muzeum w Newcastle przygotowuje się do zabrania w tym miesiącu początkujących astronomów w najdalsze zakątki wszechświata w ramach Letniej Eksploracji Kosmosu.

Korzystając z systemu wyświetlania 4K i technologii dźwięku przestrzennego, Planetarium Gwiazd Uczestnicy zostaną zabrani w wciągającą, 360-stopniową podróż po Układzie Słonecznym, której prezentacja ma na celu odkrycie tajemnic rdzennej australijskiej astronomii.

Nadmuchiwane mobilne planetarium to tylko jedna z atrakcji o tematyce kosmicznej dostępnych w muzeum podczas wakacji szkolnych, uzupełniających popularną letnią wystawę, Australia w kosmosie.

Popularny cykl bezpłatnych pokazów naukowych w muzeum rozpoczął się dziś zabawnym i edukacyjnym odkrywaniem tajemnic kosmosu, a bezpłatne warsztaty programowania, które odbędą się w czwartek, nauczą uczestników, jak stworzyć grę komputerową inspirowaną Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

W planetarium muzeum odbędzie się wiele biletowanych sesji w dniach 18 i 19 stycznia, a Fizzics Education pozwoli uczestnikom odkryć naukę niezbędną do dotarcia na Księżyc podczas bezpłatnej, wciągającej prezentacji 23 stycznia.

Zastępca burmistrza Declan Clausen powiedział, że wystawa i zajęcia zainteresują odbiorców w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w wieku szkolnym.

„Opracowany przez Narodowe Centrum Nauki i Technologii Questacon, Australia w kosmosie „Zapewnia praktyczne demonstracje inspirowane historiami australijskich innowatorów, dzięki którym życie i praca na orbicie stają się bezpieczniejsze, a także wykorzystują technologie kosmiczne do poprawy życia na Ziemi” – powiedział Cr Clausen.

„W ramach uzupełnienia wystawy, oprócz tanich ofert, oferujemy szereg bezpłatnych prezentacji naukowych i warsztatów Planetarium Gwiazd Doświadczenie, które zapewni wnikliwy i inspirujący wgląd w to, jak rdzenne kultury opisują konstelacje kluczowe dla ich codziennego życia.

„Zachęcałbym naszych gości do wybrania się na jednodniową wycieczkę lub weekend w celu zwiedzania Australia w kosmosie A także inne wystawy, zajęcia i zbiory w Newcastle Museum.

bilety na Australia w kosmosie Koszt wynosi 15 USD dla dorosłych, 10 USD dla posiadaczy kart zniżkowych i 7,50 USD dla dzieci w wieku 5–14 lat, dzieci do lat 5 mają wstęp bezpłatny. Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci) kosztuje 40 dolarów.

READ  Zarejestrowano 11 nowych miejscowych obrażeń

Odwiedzający niepełnosprawni lub o niskich potrzebach sensorycznych, którzy chcą doświadczyć Australia w kosmosie Przed otwarciem muzeum można także wziąć udział w jednej z sesji poświęconych ograniczonym funkcjom sensorycznym, kolejna sesja odbędzie się jutro (10 stycznia) w godzinach 9.00 – 10.00.

Zaloguj się do Planetarium Gwiazd Koszt wynosi 10 dolarów za osobę. Bilety będą w sprzedaży od 15 stycznia, konieczna jest rezerwacja.