Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania wykazały, że kobiety ze środowisk uchodźców częściej doświadczają stresu psychicznego z powodu COVID

Badania wykazały, że kobiety ze środowisk uchodźców częściej doświadczają stresu psychicznego z powodu COVID

Nowe badania przeprowadzone na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney ujawniają wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne kobiet ze środowisk uchodźców mieszkających w Australii.

Wojna skłoniła Nawal Nadar do ucieczki z rodzinnego Libanu do Kuwejtu, następnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wreszcie do Australii w 1998 roku. Panna Nadar jest obecnie oficerem łącznikowym ds. macierzyństwa w szpitalu Blacktown w zachodnim Sydney, pracując z kobietami, które również pochodzą ze środowisk dotkniętych konfliktem . Ich doświadczenia bardzo różnią się od osób urodzonych w Australii, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

„Dużo wycierpieli. Musieli opuścić swoje wioski i domy. Stracili wszystko” – mówi Nadar.

Pani Nadar zauważyła, że ​​w przypadku tej grupy kobiet pandemia COVID-19 powróciła w traumie i zaostrzyła istniejące problemy ze zdrowiem psychicznym. Jednak do tej pory większość tych zmagań była niewidoczna. Badania zdrowia psychicznego przeprowadzone przed COVID-19 obejmowały głównie samoopisy lub ankiety internetowe przeprowadzane głównie wśród ogółu populacji.

„Dla wielu kobiet pandemia przyniosła złe wspomnienia. I choć nie mamy już lockdownów, to jeszcze się nie skończyło” – mówi Nadar.

Nowe badania prowadzone przez University of New South Wales Sydney we współpracy z Monash University, w które była zaangażowana pani Nadar, badają wpływ stresu związanego z COVID-19 na zdrowie psychiczne kobiet-uchodźczyń mieszkających w Australii. Badanie opublikowane w PLOS Globalne zdrowie publiczneporównując te kobiety do kobiet urodzonych w Australii.

„Byliśmy bardzo zaniepokojeni, widząc, że kobiety ze środowisk uchodźców miały znacznie wyższy poziom problemów ze zdrowiem psychicznym związanych z COVID-19” – mówi pierwszy autor. profesor Susan ReeseJest profesorem psychiatrii w Uniwersytet Medycyny i Zdrowia Nowej Południowej Walii.

„Kiedy ludzie mówią o zdrowiu psychicznym, często nie patrzą na wyjątkowe doświadczenia kobiet, które przybyły do ​​Australii ze środowisk dotkniętych konfliktami. Mogą mieć ukryte problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie poświęca się wystarczającej uwagi wspieraniu ludzi finansowo, społecznie i psychicznie, kiedy przybędą do Australii” i osiedlić się tutaj”.

READ  Przypadek japońskiego zapalenia mózgu został odkryty u mężczyzny z Riverland, mówi SA Health

Monitoruj grupy wrażliwe

Naukowcy śledzą losy kobiet w Australii w ramach wieloletniego programu badawczego o nazwie OBEJRZYJ STUDIUM ZBIOROWE. Próba 1335 kobiet została pierwotnie zwerbowana w 2015 i 2016 roku z trzech ogólnych klinik prenatalnych w gęsto zaludnionych obszarach Sydney i Melbourne. Prawie połowa kobiet urodziła się w Australii, a połowa to uchodźcy z krajów dotkniętych konfliktami (głównie z Iraku, Libanu, Sri Lanki i Sudanu).

Przez lata badacze przeprowadzali wywiady i ankiety z obiema grupami, aby zbadać stan ich zdrowia psychicznego, a także inne czynniki, takie jak funkcjonowanie, stres finansowy, traumatyczne wydarzenia i sieci wsparcia społecznego. Zdaniem profesora Reesa kobiety w wieku rozrodczym ze środowisk uchodźczych są szczególnie narażone na zaburzenia psychiczne.

„Doświadczenia kobiet w zakresie zdrowia, a także w zakresie zdrowia psychicznego są często zaniedbywane, a okres okołoporodowy jest okresem szczególnie wrażliwym. Gdy spojrzy się na dane demograficzne nowo przybyłych, istnieje duża grupa kobiet w wieku rozrodczym ze środowisk dotkniętych konfliktami” Te kobiety mają wyjątkowe potrzeby i wiele z nich potrzebuje interwencji i wsparcia” – mówi profesor Rees.

W poprzedni papier W 2020 roku naukowcy zauważyli, że dla kobiet ze środowisk uchodźczych stresory związane z COVID-19 mogą być wyzwalaczem. Traumatyczny wyzwalacz ma miejsce, gdy sytuacja powoduje, że ktoś pamięta traumatyczne doświadczenie, zaostrzając problemy ze zdrowiem psychicznym i zakłócając codzienne życie.

Teraz naukowcy poszli o krok dalej. W okresie od lutego 2020 r. do czerwca 2021 r. badacze przeprowadzili dogłębne ankiety na próbie 650 kobiet z kohorty WATCH. Spośród tych kobiet 52 procent pochodziło ze środowisk uchodźców, a 48 procent urodziło się w Australii. Naukowcy określili ilościowo stres psychiczny i trudności fizyczne związane z wirusem COVID-19, zbadali, w jaki sposób te czynniki są ze sobą powiązane, a także zidentyfikowali zaburzenia psychiczne w obu grupach.

„Zastosowaliśmy procedury diagnostyczne dla szeregu powszechnych zaburzeń psychicznych i niektórych innych, które szczególnie dotykają ludzi, którzy przeżyli traumę” – mówi prof. Rees.

READ  Ciemna materia może być odpowiedzialna za masywne czarne dziury o świcie czasu

Wyższe wskaźniki cierpienia psychicznego

Prawie połowa (47,3 procent) kobiet urodzonych w Australii w badaniu zgłosiła „bardzo poważny problem” ze strachem lub stresem związanym z COVID-19; Wskaźnik ten był znacznie wyższy (68,7 procent) w przypadku kobiet ze środowisk uchodźczych.

Według profesora Reese’a przeszłe traumy przyczyniły się do wyższego wskaźnika strachu i stresu u kobiet ze środowisk uchodźców.

„Jeśli doświadczyłeś wcześniejszej traumy, jesteś już wrażliwy na silniejszą reakcję na stres, gdy w twoim życiu pojawia się dodatkowy stres” – mówi profesor Rees.

„Kobiety obawiają się dalszej utraty zdrowia i środków do życia, cierpią z powodu chorób dzieci i śmierci członków rodziny. Ważnymi czynnikami są również separacja od rodziny w domu i izolacja w Australii. W przeszłości blokada była głównym problemem, ponieważ niektóre z tych osób przybyły z kontrolowanych systemów. I prześladowania. Kiedy na ulicach zachodniego Sydney pojawiła się policja, wywołało to wiele niepokoju”.

Jedna trzecia (32,5 procent) kobiet urodzonych w Australii zgłosiła „bardzo poważny problem” związany z trudnościami materialnymi związanymi z COVID-19; Wskaźnik ten był ponownie wyższy (47,2 procent) w przypadku kobiet ze środowisk uchodźczych. Trudności fizyczne oznaczają wyzwania gospodarcze i społeczne, na przykład utratę pracy lub brak wystarczających środków na pokrycie codziennych kosztów.

Wyższa częstość występowania czynników ekonomicznych i społecznych związanych z COVID-19 również przyczyniła się do znacznie wyższego poziomu zaburzeń psychicznych wśród kobiet ze środowisk uchodźczych.

Epidemia jeszcze się nie skończyła

Jest to wyjątkowy przykład zakrojonych na szeroką skalę, systematycznych badań nad zdrowiem psychicznym kobiet ze środowisk uchodźczych w Australii podczas pandemii COVID-19. Profesor Rees mówi, że takie badania są ważne, aby wykazać, że wiele z tych kobiet boryka się z trudnościami, a także podnieść świadomość i opowiadać się za lepszymi usługami i wsparciem.

Naukowcy zwracają się do swojego obecnego organu finansującego, National Health and Medical Research Council (NHMRC), o rozszerzenie badania kohortowego WATCH. Będą śledzić kobiety dłużej i będą badać zdrowie psychiczne i rozwój swoich dzieci.

READ  Naukowcy potwierdzają, że Ocean Południowy pochłania znacznie więcej węgla niż uwalnia

„Potrzebna jest większa świadomość tego, jak COVID-19 jest nie tylko w przeszłości, ale obecnie wpływa na zdrowie psychiczne ludzi. Australia skorzysta również z potencjalnych dowodów na to, co jest potrzebne i gdzie należy dążyć, aby zmniejszyć ryzyko i pomóc ludziom” najbardziej zagrożeni” – mówi profesor Reese.

„Musimy się zjednoczyć i skupić na ludziach, którzy najbardziej potrzebują wsparcia podczas COVID-19. Dla niektórych z nas próbujemy ruszyć dalej z naszym życiem i możemy mieć do tego lepsze zasoby. Ale dla wielu osób którzy przeżyli traumę lub znajdują się w niekorzystnej sytuacji społecznej lub ekonomicznej. Epidemia jeszcze się nie skończyła”.

/wydanie publiczne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może dotyczyć konkretnego momentu i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk ani stron korporacyjnych, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora (autorów).