Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny nie mogą się doczekać systemu obrony asteroid

Wysoki rangą urzędnik chińskiej agencji kosmicznej powiedział, że Chiny będą prowadzić dyskusje na temat budowy systemu obrony przed asteroidami w pobliżu Ziemi, gdy kraj będzie zwiększał swoje długoterminowe ambicje kosmiczne.

Zhang Kejian, szef Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej, nie podał więcej szczegółów w swoich wystąpieniach otwierających podczas sobotniej ceremonii z okazji Chińskiego Dnia Kosmicznego we wschodnim mieście Nanjing.

Chiny uczyniły eksplorację kosmosu najwyższym priorytetem w ostatnich latach, mając na celu stworzenie programu, który będzie obsługiwał tysiące lotów kosmicznych rocznie i przewoził dziesiątki tysięcy ton ładunku i pasażerów do 2045 roku.

W zeszłym roku Europejska Agencja Kosmiczna podpisała umowę o wartości 129 milionów euro (202 miliony dolarów australijskich) na budowę statku kosmicznego do wspólnego projektu z NASA w celu zbadania, jak zmienić kurs asteroidy lecącej na Ziemię.

Chiny posuwają się naprzód z misją, gdy sonda kosmiczna ląduje na asteroidzie blisko Ziemi, aby zebrać próbki i powrócić na Ziemię, aby wystrzelić kapsułę zawierającą próbki, a następnie okrążyć inną kometę, podała agencja Xinhua, cytując Yi Bijiana. Jest pracownikiem naukowym Chińskiej Akademii Nauk.

Yi powiedział, że wykonanie tego zadania może zająć około dziesięciu lat.

Chiny i Rosja podpisały w zeszłym miesiącu protokół ustaleń dotyczący ustanowienia międzynarodowej stacji badawczej na Księżycu.

READ  Potencjalny marker genetyczny zwiększa przeżycie w przypadku raka głowy i szyi