Czy w Gminie Przecław można czuć się bezpiecznie?

W ostatnim czasie w naszej gminie dość często słyszy się o wypadkach drogowych a nawet ucieczkach przed policją, czy w takim wypadku w naszej gminie zwykły mieszkaniec może czuć się bezpiecznie?

Tuszyma, Przecław, Łączki Brzeskie to tylko trzy z nielicznych miejscowości w których ostatnimi czasy dość często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem kierowców.

Przecław ul. Kilińskiego 3 sierpień godzina 19:30 policja zatrzymała srebrny samochód osobowy marki Alfa Romeo który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po ustaleniach okazało się że kierujący pojazdem był nieletni i nie posiadał odpowiednich uprawnień.
Właściciel pojazdu a zarazem pasażer który podróżował samochodem był pod wpływem alkoholu.

Tuszyma 30 sierpień 2019 roku godzina 5:15 Kierowca samochodu stracił panowanie i uderzył w słup jak się potem okazało kierujący pojazdem miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Łączki Brzeskie 1 września 2019 roku przed północą Samochód osobowy marki Volvo dachował wpadł do rowu. Jak się później okazało kierowca jak i pasażer by pod wpływem alkoholu i uciekał przed policją.

Rzemień 9 września 2019 roku około godziny 7 rano doszło do groźnie wyglądającego wypadku na drodze wojewódzkiej numer 985 w miejscowości Rzemień. W zdarzeniu brał udział biały SUV oraz samochód ciężarowy.

Tuszyma 14 września 2019 roku Około godziny 16.00 doszło do kolizji drogowej- jadący od Dobrynina samochód osobowy wypadł z zakrętu, uszkodził dwa znaki na wysepce rozdzielającej jezdnie a następnie uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Znów Tuszma w której doszło do kolejnego zdarzenia, jadący również od Dobrynina samochód osobowy uderzył w chodnik a następnie staranował ogrodzenie przyległej posesji. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał choć chodnik w tym miejscu jest czesto uczęszczany przez pieszych i rowerzystów.

O godzinie 21.30 niespełna 500 metrów dalej, na skrzyżowaniu w kierunku Blizny doszło do kolizji dwóch pojazdów.

Jak sami widzimy wypadków jest coraz więcej i przez nieostrożność kierowców jak i przez to że jeżdżą pod wpływem alkoholu.

W naszej gminie jest kilka miejsc takich jak parking obok urzędu miejskiego czy wsepka za kościołem gdzie można spotkać się z kontrolą drogową lecz czy są one wystarczające? Co musi się jeszcze stać byśmy zaczęli myśleć? Czy musi dojść do tragedii aby kierowcy się opamiętali?

Trzeba przyznać że problem nie dotyczy tylko naszej gminy bo na Polskich drogach każdego dnia dochodzi do kilkunastu wypadków drogowych.

Zestawienie zostało zrobione na podstawie wydarzeń z ostatnich tygodni.

RnPE

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Od dzisiaj inaczej zalogujesz się do bankowości internetowej

Niebezpiecznie w Tuszymie