Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dobrze zachowane skamieniałości mogą być wynikiem przeszłych globalnych zmian klimatycznych

Dobrze zachowane skamieniałości mogą być wynikiem przeszłych globalnych zmian klimatycznych

Skamieniałość egzoszkieletu pazura skorupiaka z Posidonia Shale w Niemczech. Źródło: Drew Mossint

Zmiana klimatu może wpływać na życie na Ziemi. Według nowych badań może również wpływać na zmarłych.

Badanie wyjątkowo zachowanych skamieniałości prowadzone przez doktoranta z University of Texas w Austin wykazało, że rosnące globalne temperatury i gwałtowne zmiany klimatyczne 183 miliony lat temu mogły stworzyć skamieniałe warunki w oceanach na świecie, które pomogły zachować miękkie, delikatne ciała. Śmierć zwierząt morskich.

Skamieniałości obejmują wampiry przypominające kałamarnice z workami z atramentem, ozdobne macki skorupiaków oraz ryby z nienaruszonymi skrzela i tkanką oczną.

Pomimo tego, że pochodzą z różnych miejsc i środowisk morskich, wszystkie skamieniałości zachowały się w podobny sposób. Analiza geochemiczna ujawniła, że ​​warunki potrzebne do zachowania tych atrakcyjnych skamielin mogą być powiązane z klimatem Ziemi.

„Kiedy rozpoczynałem badania, nie miałem pojęcia, czy utrzymają tę samą metodę, czy w inny sposób”, powiedział główny autor Sinjini Sinha, absolwent UT Jackson School of Geosciences. „Byłem ciekaw, co doprowadziło do niezwykłej konserwacji”.

Wyszukiwanie zostało opublikowane w Raporty naukowe.

Przejście od martwego organizmu do wiecznej skamieniałości to złożony proces chemiczny, który obejmuje tworzenie się minerałów w tkankach biologicznych. Autorzy zbadali różne części próbek kopalnych pod skaningowym mikroskopem elektronowym wyposażonym w przyrząd do wykrywania pierwiastków chemicznych obecnych w minerałach.

Główny autor Sengeni Sinha, absolwent University of Texas w Jackson School of Geosciences w Austin, bada obrazy skamieniałości w laboratorium skaningowego mikroskopu elektronowego. Sinha użył mikroskopu, aby zbadać wyjątkowo zachowane skamieliny i dowiedzieć się więcej o procesie fosylizacji. Źródło: University of Texas w Austin/Jackson School of Geosciences.

Skamieliny pochodziły z Posidonia Shale w południowych Niemczech, Strawberry Bank w południowej Anglii i Ya Ha Tinda w Albercie w Kanadzie. A we wszystkich dominował jeden pierwiastek: fosfor.

„Spodziewaliśmy się, że będą pewne podobieństwa, ale stwierdzenie, że są one bardzo podobne, było nieco zaskakujące” – powiedział współautor Rowan Martindale, profesor nadzwyczajny w Jackson School.

Fosfor jest powszechny w kościach, więc znalezienie go w skamieniałych szkieletach ryb nie było niczym niezwykłym. Ale kiedy pojawił się w tkankach normalnie nie zawierających fosforu, takich jak egzoszkielety skorupiaków i tkanki miękkie wampirów, wskazuje to, że źródłem minerałów fosforu było środowisko.

Współautor Drew Moscenti, adiunkt w Cornell College i były badacz podoktorancki w Jackson School, powiedział, że fosfor nie jest zwykle dostępny w wysokich stężeniach w osadach morskich.

„Fosfor to pierwiastek, którego nie spodziewałbyś się zobaczyć w skałach osadowych” – powiedział. „Ogólnie rzecz biorąc, nie są one zakopywane w dużych ilościach, z wyjątkiem nietypowych okoliczności”.

Dobrze zachowane skamieniałości mogą być wynikiem przeszłych globalnych zmian klimatycznych

Główny autor, Sengeni Sinha, trzyma worek ze skamieniałym atramentem przypominającym wampiropodobną kałamarnicę. Czarna część to worek z atramentem. Biała część to tkanka otaczająca torbiel. Skamielina pochodzi ze złoża skamielin Strawberry Bank w Wielkiej Brytanii. Źródło: University of Texas w Austin/Jackson School of Geosciences

Naukowcy uważają, że okres intensywnych i szybkich zmian klimatycznych spowodowany napływem gazów cieplarnianych do atmosfery w wyniku erupcji wulkanicznych we wczesnej jurze może być właśnie taką okolicznością, w której rosnące temperatury spowodowały zwiększone opady, które pozbawiły duże ilości osadów bogatych w fosfor od skał na lądzie do oceanów świata.

Dzisiejsze zmiany klimatyczne również zmniejszają zawartość tlenu w oceanach, powiedział Martindale, ale minie miliony lat, zanim ktokolwiek będzie w stanie określić, czy nastąpił wzrost liczby niezwykłych skamielin.

Dobrze zachowane skamieniałości mogą być wynikiem przeszłych globalnych zmian klimatycznych

Ryba kopalna Leptolepis ze złóż skamielin Strawberry Bank w Wielkiej Brytanii. Źródło: Sinjini Sinha

Badanie jest ważne, ponieważ wskazuje, że przeszłe zmiany klimatyczne mogły pomóc w umożliwieniu fosylizacji w różnych środowiskach, powiedział Javier Luc, pracownik naukowy z Uniwersytetu Harvarda, który nie był częścią badania.

„Być może jednym z najważniejszych odkryć w tej pracy jest to, że globalne wydarzenia w przeszłości mogły utorować drogę wyjątkowej konserwacji obserwowanej w bogatych w skamieliny osadach morskich na całym świecie, niezależnie od ich lokalizacji, skał, środowiska i środowiska sedymentacji. ” powiedział.

W badaniu uczestniczyli również naukowcy z Uniwersytetu Missouri, Instytutu Literatury i Nauki Łaźni Królewskiej oraz Państwowego Muzeum Historii Naturalnej w Stuttgarcie.


Wyjątkowe skamieliny mogą potrzebować oddechu powietrza, aby się uformować


więcej informacji:

Sinjini Sinha i wsp., Globalna kontrola fosforanów kopalnych podczas oceanicznego anoksji w Toarku, Raporty naukowe (2021). DOI: 10.1038 / s41598-021-03482-7

Wstęp do
Uniwersytet Teksasu w Austin


cytat:
Dobrze zachowane skamieniałości mogą być wynikiem przeszłych globalnych zmian klimatycznych (2022, 8 marca)
Źródło 8 marca 2022
Z https://phys.org/news/2022-03-well-preserved-fossils-consequence-global-climate.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Niezależnie od wszelkich uczciwych transakcji w celu prywatnych studiów lub badań, nie
Część może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Szczepienie przeciwko COVID-19 zmniejsza dysproporcje chorobowe w społecznościach o niskich i wysokich dochodach