Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fizycy LGBT+ doświadczają zachowań wykluczających, które powodują, że porzucają fizykę

Fizycy LGBT+ doświadczają zachowań wykluczających, które powodują, że porzucają fizykę

Fizycy LGBT+ często spotykają się z nękaniem i innymi zachowaniami, które powodują, że odchodzą z zawodu, zgodnie z nowym badaniem, które pojawia się, gdy fizyka wraz z dyscypliną próbuje poradzić sobie z kwestiami równości i integracji.

Autorzy stwierdzili, że dwa największe czynniki wpływające na decyzję osoby o odejściu z fizyki to ogólny klimat organizacji, do której należy, a dokładniej obserwacja zachowań wykluczających.

Ludzie czują się ostracyzmem, wykluczeniem i nieustannie musieli się zmieniać i zmieniać, aby dopasować się do społeczności fizyków. Lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe (LGBT+) są nieodłączną częścią tej dziedziny. Jeśli chcesz, aby fizyka była miejscem, w którym każdy może uczestniczyć, musimy porozmawiać o tych kwestiach”.


Ramon Barthelemy, profesor nadzwyczajny fizyki na Uniwersytecie Utah i współautor badania

„Prawie każdy, kogo znam, porzucił LGBT+ w fizyce, szczerze mówiąc”, powiedział Tim Atherton, adiunkt fizyki na Uniwersytecie Tufts i współautor badania. „Mówimy o dziesiątkach studentów i wykładowców. Potrafię wczuć się w doświadczenia uczestników badania z niektórych moich”.

Według American Physics Association 15% naukowców rozpoczynających karierę identyfikuje się jako LGBT+. Podczas gdy wiele wcześniejszych badań analizowało wyzwania, przed jakimi stoją fizycy w związku z płcią i rasą, to badanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat wpływu tych barier poprzez zbadanie doświadczeń 324 osób w dziedzinie fizyki w spektrum LGBT+. Zostanie on opublikowany jeszcze w tym miesiącu w czasopiśmie Physical Review of Physics Education Research.

Sami współautorzy pochodzą z wielu różnych instytucji, środowisk, tożsamości i etapów zawodowych i starali się zrozumieć życie większej społeczności fizyków LGBT+ z własnej perspektywy.

Uczestnicy ankiety LGBT+ zgłaszają, że często obserwują i doświadczają zachowań wykluczających, takich jak porzucenie, homofobia i nękanie. Osoby LGBT+ stanęły również przed większymi wyzwaniami niż ich rówieśnicy LGBT.

Oprócz ankiety autorzy przeprowadzili również indywidualne wywiady uzupełniające z pięcioma studentami, którzy zidentyfikowali jako transpłciowych, osoby kolorowe (POC) lub obydwoje, aby wyrazić poglądy, które często giną w zestawach danych z dużymi liczbami statystycznymi.

READ  Misja Juno NASA obliczyła tempo produkcji tlenu w Europie

Płeć ma znaczący wpływ na postrzeganie otoczenia przez osobę. Podczas gdy około 15% homoseksualistów, biseksualnych i transpłciowych mężczyzn zgłaszało niewygodne lub bardzo nieprzyjemne doświadczenia, 25% kobiet i 40% osób niezgodnych płciowo zgłosiło podobne doświadczenia.

Ten wzorzec jest najsilniejszy w odpowiedzi na tych, którzy zaobserwowali lub doświadczyli zachowania wykluczającego. W całej grupie 20% doświadczyło zachowania wykluczającego, a 40% je zaobserwowało.

Kobiety i osoby niezgodne z płcią są trzy do czterech razy bardziej narażone na tego typu zachowania i prawie dwukrotnie częściej je zauważają niż ich rówieśnicy.

Prawie połowa wszystkich uczestników, którzy zidentyfikowali się jako osoby transpłciowe, bezpośrednio doświadczyła zachowań wykluczających, w porównaniu z 19% ich rówieśników dobranych pod względem płci. Osoby transpłciowe, z którymi przeprowadzono wywiady, napotkały bariery instytucjonalne, w tym dyskryminujące plany ubezpieczenia zdrowotnego lub polisy ograniczające korzystanie z łazienki. Kilku uczestników trans opisało nękanie twarzą w twarz.

„Często rozmawiamy o problemach płci w fizyce” – powiedział Atherton. „Kiedy zaczęliśmy przyglądać się kwestiom LGBT+, to było niesamowite, jak naturalnie pojawiła się płeć. Prawie nie możemy oddzielić tych problemów. To niesamowite”.

Poziom „outsidera” uczestnika, który opisuje, w jaki sposób ktoś otwarcie ujawnia swoją tożsamość jako część społeczności LGBT+, również wpłynął na jego doświadczenie. Uczestnicy, którzy wyszli ze swoimi współpracownikami, częściej zgłaszali, że czują się komfortowo, podczas gdy uczestnicy, którzy nie byli otwarci na temat swojej tożsamości LGBT+, zgłaszali, że czują się wyjątkowo niekomfortowo przy wyższych wskaźnikach niż ich wyjeżdżający rówieśnicy.

Kolorowi respondenci LGBT+ zgłaszali przebywanie na zewnątrz w mniejszym stopniu niż ich biali rówieśnicy. W kolejnym wywiadzie jedna z czarnych uczestniczek uznała, że ​​jej rasa bardziej wpłynęła na jej edukację niż na seksualność. „Myślę, że mocniej zmagałam się z elementem rasy niż z seksem, ponieważ umowa jest taka, że ​​to jest to, co widzą jako pierwsze” – powiedziała.

READ  Synchrotron odkrywa ukryty materiał fotoniczny

Odkrył, że obserwowanie zachowań eliminujących ma większy wpływ na osobę, która opuszcza fizykę, niż bezpośrednio cierpi na zachowanie eliminacyjne.

„To badanie mówi nam, że wsparcie powinno być dostępne w całej organizacji” – powiedział Barthelemy. „Ludzie LGBT+ we wszystkich działach muszą stale odchodzić, ponieważ łączymy się z szerszą społecznością kampusu i nowymi ludźmi, ponieważ rzadko zakłada się naszą tożsamość LGBT. Poprzez ujawnianie naszej obecności możemy pomóc w promowaniu większej równości, różnorodności i integracji we wszystkich w całym instytucie .

W przyszłych badaniach naukowcy przyjrzą się dokładniej modelowi klimatycznemu, aby zrozumieć, jak najlepiej zatrzymać fizyków LGBT+ w terenie. Zaproponowali również dotację na rozszerzenie obecnego badania na długoterminowy projekt, który co pięć lat śledzi fizyków LGBT+.

Niektórzy z tych respondentów udali się do miejsc pracy poza fizyką o lepszym klimacie. „Ale jestem zasmucony, że fizyka straciła tak wiele z tego cennego talentu” – powiedział Atherton. Mimo to jest optymistą. „Widzę obiecujące perspektywy, jeśli zaczniemy rozwiązywać te problemy”.

Autorzy zauważają, że to badanie jest ostatnim w długiej historii fizyków gejów walczących o przestrzeń w swojej dziedzinie. W 1957 astronom Frank Kameni został zwolniony z US Army Map Service za bycie gejem. Przez następne pół wieku walczył o prawa gejów, biseksualistów i transseksualistów, wnosząc nawet pierwszy pozew o prawa obywatelskie oparty na orientacji seksualnej w sądzie amerykańskim. W 2009 roku stanął po stronie prezydenta Baracka Obamy, podpisując dekret, że rząd federalny nie może dłużej dyskryminować ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

„Czuję, że nasza praca opiera się na pokoleniach, które były przed nami” – powiedział Barthelemy. „Ludzie tacy jak Frank Kameni, Alan Turing i Sally Ride – wszyscy ci niesamowici queerowi fizycy, te ikony, którzy dokonali zmian i położyli podwaliny pod naszą egzystencję w naszej dziedzinie nauki”.

READ  W głównym odkryciu naukowcy wychwytują neurony wysyłające informacje w „złym” kierunku.

Inni autorzy badań to Madison Swertz z Uniwersytetu Utah, Savannah Jarmon z Uniwersytetu Prefektury Osaka, Elizabeth Simmons z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, Michael Falk z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, Water Deaconink z Uniwersytetu Manitoba i Elena Long z Uniwersytetu Uniwersytet w New Hampshire.