Gminny Turniej „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” w Przecławiu

Miesiąc kwiecień jest miesiącem eliminacji międzyszkolnych, gminnych i miejsko – gminnych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Kolejny  już raz Szkoła Podstawowa w Przecławiu, wraz z Automobilklubem w Mielcu i Urzędem Miasta w Przecławiu była organizatorem takich zmagań.

Każdy uczestnik turnieju rozwiązywał test  przepisów ruchu składający się z 25 pytań, test ze skrzyżowań i przejechać tor przeszkód. Nad sprawnym przebiegiem Eliminacji Gminnej BRD w Przecławiu czuwali przedstawiciele Automobilklubu Mieleckiego: Grzegorz Stryjski – prezes Automobilklubu Mieleckiego, Bogusław Durej, Bonifacy Jakubowski i inni członkowie tej organizacji,  oraz gospodarze Turnieju Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Od bieżącego roku rywalizacja w szkołach podstawowych przebiega w dwóch kategoriach wiekowych 10 – 12 lat  oraz 13 lat i więcejW kategorii 13 lat i więcej rywalizowały wszystkie szkoły z terenu Gminy Przecław. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce dobrze jeżdżąc po torze przeszkód a szczególnie dobry wynik nasi zawodnicy osiągnęli w testach wiedzy i ze skrzyżowań. Indywidualnie też najlepszy okazał się nasz zawodnik Szymon Dorociak a trzecie i czwarte miejsce też zajęli nasi zawodnicy Agnieszka Wach i Paweł Lelek,  siódme nasz rezerwowy zawodnik Kamil Sowa.

Wyniki drużynowej rywalizacji w tej kategorii wiekowej przedstawiają się następująco:

1 SP Przecław – 29 pkt. karnych – awans do finału powiatowego

2 SP Kiełków – 47 pkt. karne  – awans do finału powiatowego

3 SP Tuszyma – 57 pkt. karne 

4 SP Łączki Brzeskie – 59 pkt. karne 

5 SP Dobrynin – 74 pkt. karnych

6 SP Rzemień – 102 pkt. karnych

W młodszej grupie zawodników w rywalizacji wzięły 3 zespoły: SP. Łączki Brzeskie, SP. Przecław i SP. Tuszyma. W tej kategorii wiekowej też nasz zespół nie miał sobie równych i z bardzo dużą przewagą zwyciężył w rywalizacji. Indywidualnie w pierwszej szóstce znalazło się aż 5 naszych zawodników: 1 Marta Słomba, 2 Maksymilian Skop, 4 Joanna Hodur, 5 Chmiel Mateusz, 6 Błażej Sędłak

Wyniki drużynowej rywalizacji w młodszej kategorii wiekowej przedstawiają się następująco:

1 SP Przecław – 44 pkt. karnych – awans do finału powiatowego

2 SP Łączki Brzeskie – 106 pkt. karnych 

3 SP Tuszyma – brak jednego zawodnika  

Na podsumowanie turnieju i wręczenie dyplomów i nagród przybyła Burmistrz Gminy Przecław pani Renata Siembab i Sekretarz Gminy Przecław pan Janusz Krakowski, którzy wraz z prezesem Automobilklubu Grzegorzem Stryjskim gratulowali osiągniętych wyników i wręczali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorem był Urząd Miasta w Przecławiu.

Tekst i zdjęcia: SP Przecław / Automobilklub Mielecki

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

W Przecławiu upamiętniono IX rocznicę katastrofy w Smoleńsku

Szkoła Podstawowa w Rzemieniu otrzymała grant na założenie mini sadu