-Reklama-

I Gminny Turniej gry „Chłopska Szkoła Biznesu” o Puchar Burmistrza Przecławia

5 czerwca 2019 roku w Domu Kultury w Przecławiu odbył się I Gminny Turniej gry „Chłopska Szkoła Biznesu” o Puchar Burmistrza Przecławia zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Walerii Szalay – Groele w Przecławiu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Mielcu oraz Dom Kultury w Przecławiu. Honorowy patronat nad turniejem objęła Burmistrz Miasta Przecławia.

-REKLAMA-

W turnieju wystartowało 18 dwuosobowych zespołów, w sumie 36 uczniów z klas VII i VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Przecław: z Przecławia, Rzemienia, Tuszymy, Dobrynina oraz Łączek Brzeskich.

Uczestnicy turnieju zgodnie z regułami gry oraz regulaminem konkursu podjęli działania takie jak produkcja towarów, negocjacje, wymiana handlowa towarów, wyprawy handlowe, wykorzystanie specjalistów, sprzedaż towarów. Głównym zadaniem każdego zespołu było osiągnięcie jak największych zysków z handlu, produkcji i wypraw. To zyski przedsiębiorstwa decydowały o wygranej. W grze uczestniczyli dorośli, którzy pełnili funkcję bankierów i byli to pracownicy MCK OHP Mielec i Dębica oraz sędziów- nauczyciele opiekunowie. Podsumowania konkursu i oceny pracy każdego zespołu dokonała powołana do tego komisja.

Zwycięzcą I Gminnego Turnieju „Chłopska szkoła biznesu” została drużyna złożona z uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Dobryninie w składzie Wiktor Majka i David Gąsiorek i tym samym wywalczyła dla szkoły Puchar Burmistrza Przecławia.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich w składzie: Nikola Helowicz oraz Karolina Strzępka – uczennice klasy VIII.

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu w składzie: Oliwia Kopacz i Klaudia Kolis- uczennice klasy VIIIb.

IV miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu w składzie: Michał Muniak i Karol Nowakowski z klasy VIIIb.

V miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tuszymie w składzie: Patrycja Kużdżał i Stanisław Kozioł- uczniowie klasy VIII.

Nagrody dla zwycięskich zespołów zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminę Przecław.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i pendrivy ufundowane przez MCK OHP Mielec, a także mapy ufundowane przez wydział promocji UM Przecław.

Uroczystego wręczenia nagród dokonała Burmistrz Miasta Przecławia, pani Renata Siembab wraz z dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy w Rzeszowie Bogusławą Gubernat oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej w Przecławiu, panią Małgorzata Nicpoń i Dyrektorem DK w Przecławiu, panią Elżbietą Augustyn –Gruszką.

„Chłopska szkoła biznesu” to narzędzie edukacyjne, stanowiące ekonomiczną grę symulacyjną, która propaguje postawy przedsiębiorcze wśród uczestników rozgrywek, pomaga odkryć predyspozycje w takich dziecinach jak handel, perswazja czy komunikacja, a także uczy podstaw działania gospodarki wolnorynkowej. Dodatkową korzyścią gry jest doskonalenie umiejętności kluczowych tj.:kompetencji matematycznych, społecznych i obywatelskich oraz inicjatywności i przedsiębiorczości.

Uczestnicy turnieju i opiekunowie podczas przerwy otrzymali poczęstunek, który został przygotowany przez MCK OHP Mielec.

Podczas turnieju dało się wyczuć ducha rywalizacji, ale i dobrej zabawy. Poziom rozgrywek można określić jako wysoki – większość uczestników przyjechała świetnie przygotowana, niektórzy – w tym zwycięzcy – mieli opracowane strategie gry.

Koordynatorem działań związanych z I Gminnym Turniejem gry „Chłopska Szkoła Biznesu” była pani Małgorzata Wąż –szkolny doradca zawodowy.

MW

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.