Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indeks Zrównoważonych Miast: Australia jest w tyle, Skandynawia na czele listy

Indeks Zrównoważonych Miast: Australia jest w tyle, Skandynawia na czele listy

Wyniki pojawiły się w najnowszych rankingach światowych miast, a Australia zwalnia.

Stolice Australii nie znalazły się w pierwszej 20-tce nowo opublikowanego Indeksu Miast Zrównoważonych 2022.

Lista została przygotowana przez globalną holenderską organizację zajmującą się projektowaniem i doradztwem Arcadis i obejmuje 100 globalnych miast pod względem zrównoważenia środowiskowego.

Jednak żadne z trzech australijskich miast uwzględnionych w indeksie nie znalazło się w pierwszej dwudziestce.

Sydney uplasowało się najwyżej na 33 miejscu, podczas gdy Melbourne i Brisbane spadły w dół listy, odpowiednio na 60 i 64 miejscu.

Arcadis odkrył, że prym wiodą miasta, które reinwestują swoje zyski w udogodnienia społeczne, politykę i środki ochrony środowiska poprawiające jakość życia ich mieszkańców.

Skandynawia była tutaj dobrze reprezentowana, z Oslo i Norwegią na pierwszym miejscu, Sztokholmem i Szwecją na drugim oraz Kopenhagą i Danią na czwartym. Stolice Europy Północnej dzieli tylko Tokio, a na trzecim miejscu jest Japonia.

„Ranking naszych australijskich miast jest w najlepszym razie średni” – powiedział Stephen Taylor, dyrektor Australian Cities w Arcadis.

„Moja opinia na ten temat jest taka, że ​​handlujemy naturalnym pięknem naszych miast, ale to już nie wystarcza, ludzie proszą o więcej”.

Indeks Zrównoważonych Miast klasyfikuje miasta globalne w oparciu o 28 wskaźników, w tym: Zanieczyszczenie powietrza, udział energii odnawialnej, Koszt Wi-Fi, nierówności dochodów, wskaźniki zatrudnienia i jakość pracy.

Ranking Sydney jest wynikiem wysokich ocen wskaźników rentowności, takich jak łatwość prowadzenia biznesu i rozwój gospodarczy.

Jednak miasto słabo ocenia ekspozycję na środowisko i brak infrastruktury rowerowej.

Melbourne uzyskało dobre wyniki w zakresie zdrowia i równości dochodów, ale nie udało się uzyskać przystępności cenowej i połączeń transportowych.

Arcadis zasugerował, że rozwiązaniem problemu przystępności mieszkań i rosnących kosztów życia w australijskich miastach jest stworzenie „miast 30-minutowych”.

„Umożliwienie ludziom życia, pracy i kontaktów towarzyskich w znacznie mniejszym promieniu zmniejsza presję na przedmieścia śródmiejskich miast, które są bardzo poszukiwane ze względu na bliskość najlepszych możliwości” – powiedział Taylor.

READ  Jakie jest stanowisko członków Rady Bezpieczeństwa ONZ przed kluczowym głosowaniem w sprawie zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem? | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Powiedział, że jest optymistą co do długoterminowej stabilności i dobrobytu australijskich miast.

„Pomimo naszego całkowitego skupienia się na solidnej infrastrukturze, nasze miasta ostatecznie muszą być odporne i stale ewoluować, aby dostosować się do nowych standardów zrównoważonego rozwoju” – powiedział Taylor.

20 najbardziej zrównoważonych miast:

Osło

Sztokholm

Tokio

Kopenhaga

Berlin

Londyn

Seattle

Paryż

San Francisco

Amsterdam

Zurych

Rotterdam

Glasgow

Los Angeles

Nowy Jork

Frankfurt

Vancouver

Edynburg

Monachium

Waszyngton