Korea Aerospace Industries (KAI) otworzyła 19 lipca swoje szóste zagraniczne biuro na lotnisku w Mińsku w Polsce.
Ta nowa polska siedziba dołącza do międzynarodowych biur KAI w Turcji, na Filipinach, w Indonezji, Peru i Tajlandii. W ceremonii otwarcia wzięło udział ponad 100 gości, w tym dyrektor KAI CS Center Sangjae Lee, zastępca dowódcy Bazy Lotniczej Mińsk Ryszard Gorczyca, gen. Maciej Trelka, gen. Robert Cierniak, zastępca szefa wywiadu wojskowego Follow-up Tomasz Polus, KOTRA Tradepre Warsawent . Lee Jung-hoon, przedstawiciele Ambasady Korei w Polsce oraz oficerowie Sił Powietrznych RP.
Głównym celem nowo utworzonego biura bazowego jest ułatwienie bezproblemowej komunikacji z lokalnym biurem KAI w Warszawie oraz zapewnienie niezbędnego wsparcia technicznego i technicznego dla klientów przy dostawie 48 samolotów FA-50 do Polski. Zlokalizowane w Bazie Lotniczej w Mińsku biuro działa 24 godziny na dobę, aby zapewnić bliską i precyzyjną pomoc, zwiększając w ten sposób siłę Sił Powietrznych RP i zwiększając stopień wykorzystania ich samolotów poprzez ciągłe operacje.
Wśród swoich początkowych zadań biuro bazowe będzie odgrywać kluczową rolę we wspieraniu lotu akceptacyjnego i dostawy samolotów FA-50GF 1 i 2, które już dotarły do Polski.
Patrząc w przyszłość, KAI wyobraża sobie polską bazę jako strategiczne centrum doskonałości dla K-Defense i krajowych samolotów do przenoszenia starzejących się myśliwców do innych krajów europejskich i szkolenia pilotów myśliwców czwartej i piątej generacji.
Priorytetem KAI jest szybka dostawa do bieżącego roku 12 z 48 samolotów określonych w kontrakcie z Polską. Oczekuje się, że ta szybka dostawa zademonstruje możliwości produkcyjne KAI, prowadząc do dalszego zainteresowania ze strony krajów sąsiednich.
Ponadto KAI zaproponowała kompleksowy, średnio- i długoterminowy program wsparcia operacyjnego Sił Powietrznych RP. Program obejmuje konserwację, wsparcie techniczne i wojskowe, zaopatrzenie w części oraz usługi edukacyjne i szkoleniowe. Spółka zamierza w przyszłości kontynuować rozmowy z polskimi władzami w tych sprawach.
Rosnąca globalna reputacja rodzimych samolotów, dzięki udanemu eksportowi FA-50 i ich konsekwentnej wydajności operacyjnej, otworzyła możliwość wejścia na rynki zagraniczne z różnymi modelami, takimi jak KF-21 i Surion.
„Możliwości wsparcia operacyjnego KAI są już wysoko cenione przez koreańskie siły powietrzne i zagranicznych eksporterów” — powiedział Lee Sang-jae, szef CS Center KAI. „Będziemy dalej rozszerzać naszą współpracę z Polską, zapewniając pełne wsparcie techniczne i zadowolenie klientów za pośrednictwem naszego biura podstawowego”.
Prawa autorskie © Korea IT Times
„Pisarz ogólny. Fanatyk Twittera. Wielokrotnie nagradzany praktykujący alkohol. Guru popkultury.”
More Stories
Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 2 • Remis na żywo
Imponująca kula ognia w centralnej Polsce – oddział angielski
Chosen wrócił i jest gotowy do dostarczenia do Polski – FIBA Olimpijskie Kwalifikacje 2024 Walencja, Hiszpania