Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyznaje medale olimpijskie osobom, które wniosły wybitny wkład w sport i igrzyska olimpijskie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyznaje medale olimpijskie osobom, które wniosły wybitny wkład w sport i igrzyska olimpijskie

Beatrice Allen z Gambii była członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w latach 2006–2020. Ekspert ds. rozwoju międzynarodowego i kwestii płci pani Allen może pochwalić się długą i wybitną karierą w rodzinnej Gambii, a także na arenie międzynarodowej w Stanach Zjednoczonych. Program Rozwoju Narodów (UNDP). Pani Allen zajmowała także liczne stanowiska w instytucjach sportowych w Gambii, a także była członkiem kilku komitetów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

„Poświęciliście swoje życie uczynieniu świata lepszym miejscem poprzez sport i poprawie życia naszych bliźnich” – powiedział Thomas Bach, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, podczas wręczania Medalu Olimpijskiego. Podkreślając rolę pani Allen jako niestrudzonej orędowniczki na rzecz równości płci, Prezydent Bach kontynuował: „Awans kobiet w sporcie i poprzez sport był głównym tematem Twojej kariery w całej Twojej karierze. Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem Federacji Softballu Gambia, przewodniczącą Anoka Women and Sports Committee, czy jesteś wiceprezesem Światowej Federacji Baseballu, czy prezesem Narodowego Komitetu Olimpijskiego Gambii – postawiłaś sobie za cel wspieranie roli kobiet. Na boisku i poza nim. Więcej informacji Przez ponad dekadę MKOl mógł polegać na Twoim ogromnym doświadczeniu, zwłaszcza w wielu międzynarodowych komitetach MKOl, do których aktywnie wnosiłeś całe swoje doświadczenie, wiedzę i spostrzeżenia. Dzięki swojej wizji, energii i wyjątkowej osobowości pozostawiłeś swój ślad na arenie międzynarodowej Ruch olimpijski i za to zawsze będziemy wdzięczni.

Sir Craig Reidy został członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w 1994 roku. Sir Craig, zapalony sportowiec, rozpoczął karierę sportową jako zawodnik badmintona w kraju i za granicą. Po wycofaniu się ze sportu wyczynowego nadal wyrobił sobie opinię czołowego administratora sportu. Jego wczesną przygodę z administracją sportową w ramach własnego sportu rozpoczął jako prezes Szkockiego Związku Badmintona. Później został prezesem Międzynarodowej Federacji Badmintona, gdzie poprowadził udaną kampanię mającą na celu włączenie badmintona do programu igrzysk olimpijskich. Przez ponad dekadę stał na czele Brytyjskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego, podczas którego odegrał kluczową rolę w sukcesie Londynu w organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. Był kluczową postacią Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

READ  Otwarcie 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hanoi | kultura - sport

Składając hołd wkładowi Sir Craiga w MKOl i Ruch Olimpijski, Prezydent Bach wyjaśnił: „Dołączył do MKOl w 1994 r., wnosząc swoje doświadczenie do licznych komitetów MKOl, a następnie został członkiem Komitetu Wykonawczego MKOl i wiceprezesem MKOl Międzynarodowy MKOl”. „Prezydencie”. Zwracając się bezpośrednio do niego, Prezydent Bach powiedział: „Drogi Craigu, Jako trzeci Prezes Światowej Agencji Antydopingowej musiał Pan przejść przez najtrudniejsze okresy, przez jakie kiedykolwiek przeszła ta organizacja. Ale dzięki twoim umiejętnościom dyplomatycznym, dobremu poczuciu humoru i otwartości w końcu udało ci się pokonać wzburzone wody i w końcu ustabilizować statek.

Zarówno pani Allen, jak i sir Craig mieli otrzymać medale olimpijskie odpowiednio w 2021 i 2022 r., jednak ze względu na światową pandemię i związane z nią ograniczenia MKOl zdecydował się poczekać z ich wręczeniem do czasu, aż będzie można je świętować osobiście w gronie przyjaciół. I koledzy.

Trzeci medal olimpijski przyznano honorowemu członkowi MKOl Ong Changowi z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, który dołączył do ceremonii za pośrednictwem łącza wideo. Pod jego nieobecność medal odebrał jego syn Jun Zhang.

W swoim przemówieniu do publiczności Prezydent Bach wyjaśnił: „Od dziesięcioleci Ong Chang jest siłą napędową wzmacniania roli sportu w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. [He] Zawsze był mostem łączącym Ruch Olimpijski ze Wspólnotą Olimpijską Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Przez całą swoją znakomitą karierę sportową, zarówno w Narodowym Komitecie Olimpijskim, jak i w Radzie Olimpijskiej Azji, jako członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz jako aktywny członek licznych komitetów MKOl, Ong Chang był przede wszystkim zaufanym doradcą, zawsze budującym mosty przyjaźni i przyjaźni. Zrozumienie poprzez sport i jego wartości. Czyni to nadal, nawet jako członek honorowy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, dbając o to, aby sportowcy z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zawsze byli częścią naszej społeczności olimpijskiej.

Zwracając się bezpośrednio do pana Zhanga, Prezydent Bach powiedział: „Drogi przyjacielu, nawet przed moim wyborem na Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zawsze mogłem zwrócić się do ciebie o twoją radę i mądrość. Ta relacja zaufania pogłębiła się, udowadniając jej znaczenie w rozwiązywaniu problemów często skomplikowanych wyzwań, przed którymi staliśmy.” Razem. Kontynuował: „Przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu w 2018 r. po raz kolejny odegraliście kluczową rolę, jeśli chodzi o negocjacje w sprawie udziału Narodowego Komitetu Olimpijskiego KRLD w Pjongczangu. I jeszcze raz byliście pomostem łączącym KRLD z szerszym ruchem olimpijskim w dyskusjach.” Co doprowadziło do Deklaracji z Lozanny – porozumienia, które umożliwiło udział sportowców z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w PyeongChang. […] Wnieśliście wielki wkład, który ostatecznie doprowadził do niezapomnianej ceremonii otwarcia, podczas której sportowcy z Republiki Korei i KRLD maszerowali razem jako drużyna pod jedną flagą, flagą zjednoczenia Korei, i przesłali światu potężne przesłanie pokoju. Z tego powodu zawsze będziemy Wam wdzięczni.”

READ  Zmarł były zdobywca medalu Brownlow i Sydney Swan Barry Round

Ostatni medal olimpijski sesji przypadł Andrzejowi Kraśnieckiemu, byłemu Prezesowi Narodowego Komitetu Olimpijskiego w Polsce.

Opisując wkład pana Krasniqi w sport, Prezydent Bach powiedział: „Silna pozycja polskiego sportu w dzisiejszym świecie jest efektem długiej drogi modernizacji. Osobą, która wyniosła tę modernizację na nowy poziom jest Andrzej Krasniqi – niezwykle szanowany Lider. Przez sportowców, społeczność olimpijską w Polsce, ale cieszy się także dużym szacunkiem świata polityki, biznesu i kultury w swoim kraju. Wszystkie te wspaniałe relacje oddał w służbie sportu w swoim kraju. Pod jego okiem przywództwem – i dzięki szacunkowi, jakim cieszy się także na szczeblu europejskim – Polsce przyznano prawo do organizowania Igrzysk Europejskich. Jako Prezydent MKOl jestem mu bardzo wdzięczny, że wzmocnił ruch olimpijski w Polsce – gdzie zawsze bronił i promował niezależność sportu i że jest wiarygodnym partnerem MKOl.

Zwracając się bezpośrednio do Pana Kranickiego, Prezydent Bach powiedział: „Zawsze wiedziałem, że jest Pan osobą o wielkim sercu, które zawsze pokazywaliście mnie i wielu swoim przyjaciołom. Jednak w trudnych chwilach Wasze wielkie serce, a zwłaszcza współczująca, humanitarna strona, zajaśniała jeszcze jaśniej. Twoje człowieczeństwo było widoczne przed wszystkimi, kiedy Polski Komitet Olimpijski pod Twoim przewodnictwem przyjął niezliczoną liczbę sportowców i członków ukraińskiej wspólnoty olimpijskiej, którzy uciekli ze swojej prowincji po inwazji rosyjskiej. W tym czasie największej potrzeby, zapewniliście im schronienie i pomoc oraz otworzyliście dla nich polskie obiekty sportowe. Byliście przy nich w ich najciemniejszej godzinie. Za te akty solidarności wszyscy Was podziwiamy. Nie tylko jako wielkiego lidera sportu, ale jako prawdziwego humanitarystę. naprawdę uczyniłeś świat lepszym miejscem dzięki sportowi, mój drogi przyjacielu.

Inne osobistości uhonorowane podczas sesji to m.in. Mamadou Ndiaye z Senegalu, który został wybrany na członka w 2015 r. Choć ustąpi ze stanowiska pod koniec 2023 r., pan Ndiaye pozostanie członkiem Komitetu Koordynacyjnego MKOl. Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu w 2024 r. i będą ściśle zaangażowani w czwartą sesjęy Letnie Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Dakar 2026.

READ  Anglia vs Nowa Zelandia mecz półfinałowy, wyniki, aktualizacje na żywo, wyniki, wiadomości, jak oglądać, transmisja

Medal Olimpijski to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, przyznawane za wybitne zasługi dla Ruchu Olimpijskiego.