Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy Polska wnosi wystarczająco dużo nowości do WRC?  -Ryby ziemne

Czy Polska wnosi wystarczająco dużo nowości do WRC? -Ryby ziemne

Tak naprawdę powodem, dla którego Rajdowe Mistrzostwa Świata przestały odwiedzać Mikkowaiki, nie były wcale względy sportowe, ale inne. Widzowie i bezpieczeństwo.

Jednak rozmawiając z dyrektorem zawodów WRC Simonem Larkinem w sierpniu, kiedy pojawiły się pogłoski o możliwym powrocie Polski, dał jasno do zrozumienia: „Od tego czasu wszystko się zmieniło.

„Na przestrzeni lat Polska Federacja Sportów Motorowych PZM wykonała wyjątkową pracę, poprawiając każdy element zarządzania wydarzeniami i bezpieczeństwem w ERC, a te zawody ERC zostały bez wątpienia zorganizowane według najwyższych standardów w ERC”.

Dyrektor Mistrzostw ERC Ian Campbell dodał: „W raporcie przedstawiciela ds. bezpieczeństwa z dwóch lat, kiedy tam byliśmy, stwierdzono, że Podręcznik bezpieczeństwa spełnia najwyższe standardy i powinien być stosowany jako wzór podczas wszystkich naszych wydarzeń”.

Bezpieczeństwo nie powinno zatem budzić obaw. W związku z tym Larkin powiedział, że powrót Polski „zawsze był naszym celem w ciągu ostatnich kilku lat”.

„To kluczowy rynek” – wyjaśnił. „Spójrzcie na liczbę naszych zawodników, spójrzcie na publiczność, wydarzenia są bardzo dobrze prowadzone, wiedza o sporcie w Polsce jest wyjątkowa, a my mamy tam naszego nowego partnera telewizyjnego Motovisię, który bierze wszystko, co mamy. Robi się ogromny liczby widzów na całym świecie.

„To świetny rynek dla wszystkich. Tam swoją siedzibę ma M-Sport Poland. Mamy Mikko Marczyka, mamy Kajto [Kajetanowicz]„To interesujący rynek dla wszystkich”.

READ  Chiński rząd zleca masowe testy wirusów przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, ponieważ władze zwiększają nadzór nad wirusami