Astronauci przed wejściem na pokład statku kosmicznego Crew Dragon w NASA Kennedy Space Center w Cape Canaveral na Florydzie, USA, 23 kwietnia 2021 r.
NASA wystrzeliła statek kosmiczny o nazwie Lucy Podczas 12-letniej misji mającej na celu po raz pierwszy zbadanie trojańskich asteroid na Jowiszu w sobotę, zebrali nowe informacje na temat formowania się Układu Słonecznego.
Rakieta Atlas 5, która napędzała sondę, wystartowała o 5:34 rano czasu lokalnego (0934 GMT) z Przylądka Canaveral.
Jego nazwa pochodzi od starożytnej skamieniałości przodków przedludzkich, Lucy Stanie się pierwszym statkiem kosmicznym zasilanym energią słoneczną, który zapuszcza się daleko od Słońca i zauważy więcej asteroid niż jakakolwiek sonda przed nim – w sumie osiem.
Lucy Wykona również trzy loty nad Ziemią, aby wspomóc grawitację, czyniąc go pierwszym statkiem kosmicznym, który powróci w okolice naszej planety z zewnętrznego Układu Słonecznego.
„Każda z tych asteroid, każda z tych oryginalnych próbek, przedstawia część historii Układu Słonecznego, naszą historię” – powiedział dziennikarzom Thomas Zurbuchen, zastępca administratora misji naukowej NASA.
LucyJego pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w 2025 roku z asteroidą DonaldJohansson w głównym pasie, pomiędzy Marsem a Jowiszem. Asteroida została nazwana imieniem odkrywcy Lucy skamieniałość.
Między 2027 a 2033 r. napotkasz siedem asteroid trojańskich – pięć w roju napędzającym Jowisza i dwie w roju, który śledzi gazowego giganta.
Największy ma średnicę około 60 mil (95 kilometrów).
Lucy Będzie przelatywał przez obiekty docelowe w promieniu 250 mil od ich powierzchni i używał pokładowych instrumentów oraz dużej anteny do badania ich geologii, w tym składu, masy, gęstości i objętości.
Francja Agencja prasowa
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka