Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA rozpoczyna misję Lucy w celu zbadania asteroid trojańskich

NASA z powodzeniem uruchomiła misję Lucy, która ma zbadać asteroidę DonaldJohansson i siedem asteroid trojańskich otaczających Jowisza, rankiem 16 października.

Misja została wystrzelona na rakiecie Atlas V należącej do United Launch Alliance — wcześniej używanej do wystrzelenia pierwszego satelity US Space Force, opóźnionej misji orbitalnej 2 z udziałem Boeinga Starlinera i innych misji — z kompleksu Space Launch 41 na stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie. NASA Powiedziała Obecnie jest to około 67 000 mil na godzinę.

Nazwana na cześć skamieniałego szkieletu jednego z naszych najwcześniejszych znanych przodków homininów, NASA powiedziała: „Misja Lucy pozwoli naukowcom zbadać dwa roje asteroid trojańskich, które dzielą orbitę wokół Słońca z Jowiszem. Dowody naukowe sugerują, że asteroidy trojańskie są pozostałością po Materiał, z którego powstały gigantyczne planety. Badanie go może ujawnić nieznane wcześniej informacje o ich powstawaniu i ewolucji naszego Układu Słonecznego w taki sam sposób, w jaki skamieniały szkielet Lucy zrewolucjonizował nasze rozumienie ewolucji człowieka.

Lucy będzie pierwszą misją NASA, która odwiedzi asteroidy trojańskie. Zobaczysz również największą liczbę asteroid w dotychczasowych misjach agencji. Cała ta eksploracja zajmie trochę czasu: NASA powiedziała, że ​​spodziewa się, że misja dotrze do Donalda Johanssona w 2025 r., napotka pierwsze asteroidy trojańskie w 2027 r., A potem wreszcie zobaczy rój asteroid trojańskich w 2033 r.

Te spotkania będą możliwe dzięki łańcuchowi Ziemi Grawitacja pomaga w 2022, 2024 i 2031 roku. Dwie pierwsze pomoce dla Lucy mają umożliwić dostęp do Donalda Johanssona i pionierskiego roju asteroid trojańskich, które misja zobaczy przez „cztery ukierunkowane loty”, a ostatnia pomoc ma umożliwić jej dotarcie późny rój asteroid trojańskich po 12 latach od startu.

„Rozpoczęliśmy prace nad koncepcją misji Lucy już w 2014 roku, więc ta premiera była w przygotowaniu od dłuższego czasu” – powiedział w oświadczeniu główny badacz Lucy, Hal Levison. „Minie kilka lat, zanim dotrzemy do pierwszej asteroidy trojańskiej, ale te rzeczy są warte czekania i całego wysiłku ze względu na ich ogromną wartość naukową. Są jak diamenty na niebie”.

READ  7 osób w jednym hotelu uzyskało pozytywny wynik testu na ten sam szczep COVID-19