Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy potwierdzają, że współczesne konie straciły dodatkowe palce

Naukowcy potwierdzają, że współczesne konie straciły dodatkowe palce

Zdaniem badaczy odlegli przodkowie współczesnych koni mieli palce zamiast jednego kopyta, które z czasem zanikały.

Zwierzęta, takie jak eoceński Hyracotherium, miały stopy jak u współczesnego tapira: cztery palce z przodu i trzy z tyłu, z których każdy był wyrzeźbiony, a pod spodem znajdowała się poduszka.

Dla kontrastu, współczesne konie, takie jak konie, osły i zebry, mają tylko jeden palec u nogi, lewy palec powyżej pierwotnego trzeciego palca każdej stopy i jest pokryty grubym, keratynowym kopytem, ​​z trójkątną żabą poniżej na podeszwie. Amortyzator.

Międzynarodowy zespół naukowców z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Holandii przeanalizował ślady kopyt, kości kopyt współczesnych koni oraz zapisy kopalne, aby odkryć, co stało się z brakującymi cyframi.

autor profesor Krystyna Janis z Uniwersytet w Bristolu Wyższa Szkoła Nauk o Ziemi Wyjaśnił: „Górne części – pozostałości dodatkowych kości dłoni i stopy – kości szyny pozostają przyczepione do pozostałej środkowej części, ale gdzie są palce u rąk i nóg?”

Późniejsze kopalne konie miały tylko trzy palce z przodu iz tyłu. Dodatkowe palce, zwane bocznymi, były u tych koni mniejsze i krótsze niż u tapirów i prawdopodobnie nigdy nie dotykały podłoża w normalnych warunkach, ale mogły zapewnić wsparcie w wyjątkowych sytuacjach, takich jak poślizgnięcie lub silne uderzenie.”

W wynikach opublikowanych dzisiaj w Królewskie Towarzystwo Otwartej Naukipotwierdzają starożytne przekonanie, że te palce zostały całkowicie utracone w wyniku ewolucji i nie zostały w jakiś sposób zachowane wewnątrz kopyt, jak sugerowano w innym niedawnym artykule opublikowanym w tym samym czasopiśmie w 2018 roku.

Główny autor profesora Alaina Vincelette’al Szkoła św. JanaCamarillo w Kalifornii zauważył: „Chociaż wydaje się, że pozostałości proksymalnych części (górnych części) bocznych palców zostały zachowane u współczesnych koni, jak twierdzono w poprzednim artykule z 2018 r., dystalne części (dolne części lub palce ) zostały po prostu utracone.

the Papier 2018 Zasugerował, że u współczesnych koni te boczne palce są zatrzymywane w kopycie środkowego palca, częściowo przyczyniając się do powstania żaby – chociaż wewnątrz żaby nie ma rzeczywistych kości.

READ  Pacjenci i lekarze przygotowują się na opóźnienia i odrzucenia endoskopii ze strony UnitedHealthcare

Opierało się to częściowo na interpretacji odcisków kopyt wymarłego trójpalczastego konia, Hippariona (nie w bezpośredniej linii do współczesnych koni) z Laetoli w Tanzanii 3,7 miliona lat temu, w tym samym miejscu, w którym znaleziono słynne końskie ślady. Przodkowie człowieka Australopithecus. Wydaje się, że te odciski kopyt nie mają żaby, co dodaje wagi idei, że boczne palce koni, takich jak Hipparion, przyczyniają się teraz do powstania żaby współczesnych koni.

Chociaż nie wszystkie odciski kopyt współczesnych koni z żabami odnotowują ich istnienie, żabę można niewątpliwie zobaczyć na wielu odciskach kopyt, o których wiadomo, że zostały wykonane przez konie trójpalczaste. Te obserwacje podają w wątpliwość pogląd, że żabie kopyta współczesnych koni powstały z bocznych palców koniowatych.

autor profesor Krystyna Janis z Uniwersytet w Bristolu Wyższa Szkoła Nauk o Ziemi „Chociaż pomysł, że współczesne konie zachowały wszystkie palce swoich pierwotnych stóp jako pozostałości wewnątrz kopyt, jest nowatorski, a zatem nieco atrakcyjny”, powiedział, „można wykazać, że jest błędny”.

Profesor Vinslett dodał: „Żaba kopytowa konia ewoluowała niezależnie od bocznych palców jako unikalna struktura zapewniająca amortyzację i przyczepność podczas poruszania się”.

Zespół wykazał również, że stopy koni jednopalczastych mają inny kształt niż główny palec u koni trójpalczastych i są bardziej okrągłe niż owalne, co może być związane z różnicami w rozkładzie masy i/lub środowisku. forte.

papier:

„Palce u stóp Hippariona i koni: ewolucja poszczególnych kopyt koni” autorstwa Alana Vinsletta, Christine Janis i wsp. w Royal Society for Open Science.