Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy twierdzą, że kontrolując epidemie chorób zwierząt, weź pod uwagę indywidualnych rolników

Nowe badania pokazują, że kontrola infekcji u zwierząt gospodarskich może być skuteczniejsza dzięki polityce uwzględniającej działania indywidualnych rolników.

Naukowcy z University of Nottingham i Warwick wykorzystali modelowanie zachowań i matematyczne, aby zbadać optymalną reakcję, jaką rolnicy i decydenci powinni podjąć, aby zmniejszyć bezpośrednie koszty i chronić pojedyncze gospodarstwa oraz szerzej pojęty przemysł rolny. Wyniki opublikowano dzisiaj w czasopiśmie Biologia obliczeniowa PLOS.

To najnowsze badanie finansowane przez BBSRC Projekt zarządzania epidemiami i chorobami endemicznymi (FEED) prowadzony przez rolników, Interdyscyplinarna grupa badawcza, w skład której wchodzą epidemiolodzy, modelarze matematyczni, behawioryści i weterynarze z uniwersytetów w Warwick i Nottingham.

Korzystając z wyrafinowanych modeli matematycznych, naukowcy z Warwick’s Zeeman Institute for Systems Biology and Research Infectious Disease Epidemiology (SBIDER) oraz University of Nottingham zbadali optymalne zachowania, które każdy rolnik może przyjąć podczas epidemii, co może pomóc im nie tylko obniżyć bezpośrednie koszty, ale spowalnia również rozprzestrzenianie się infekcji i zmniejsza straty dla całej branży.

Zespół badawczy symulował epidemie chorób zwierzęcych w kilku różnych scenariuszach i opracował, jak uzyskać najlepsze wyniki – z perspektywy decydentów rządowych, którzy chcą chronić szerzej pojęty przemysł hodowlany, oraz z perspektywy rolników, których firmy i zwierzęta należy chronić.

W swoich modelach naukowcy przeanalizowali reprezentatywne systemy inwentarza żywego w angielskich prowincjach Devon i Cumbria, przyglądając się skutkom różnych potencjalnych wybuchów chorób i działań, jakie rolnicy mogą podjąć, na przykład szczepienia zwierząt jako środek zapobiegawczy; W reakcji lub w ogóle nie szczepić.

Naukowcy odkryli, że to, co jeden rolnik może uważać za najskuteczniejszy sposób zmniejszenia ryzyka infekcji u swojego inwentarza, może nie przynosić takich samych korzyści innym rolnikom.

Ten artykuł naprawdę podkreśla znaczenie rozważenia i uwzględnienia roli indywidualnego zachowania podczas modelowania wpływu polityki zarządzania infekcjami. Te interdyscyplinarne podejścia przynoszą korzyści nauce i społeczeństwu.

Naukowcy odkryli, że podobnie jak pandemia COVID-19 wykazała, jak ważne jest zachowanie jednostek w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wśród ludzi podczas zarażania zwierząt gospodarskich, reakcja każdego rolnika może mieć kluczowe znaczenie dla ochrony i zachowania dobrostanu zwierząt w całym kraju. Przemysł rolny jest na powierzchni.

READ  Opóźnienie operacji szkodzi pacjentom z niemym zwężeniem aorty

Dlatego naukowcy doszli do wniosku, że działania podejmowane przez indywidualnych rolników powinny być uwzględniane we wszelkich głównych ramach politycznych, aby poradzić sobie z przyszłymi epidemiami chorób zwierząt.

Dr Ed Hill z University of Warwick, korespondent artykułu, powiedział: „Nasza analiza polityki kontroli chorób zakaźnych zwierząt gospodarskich, biorąc pod uwagę różne społeczne perspektywy zachowań szczepień, może wskazywać na tych, którzy opracowują weterynaryjną politykę zdrowotną i charakter środków kontroli to jest optymalne z perspektywy branży i indywidualnego rolnika.”

Współautor, profesor Michael Tildesley z University of Warwick, skomentował: „Idąc dalej, chcielibyśmy zbudować silne powiązania między danymi zebranymi na temat przekonań rolników a strukturą modeli, które zawierają zarówno rozpowszechnienie choroby, jak i dynamikę behawioralną. Zapewnienie, że wykorzystane dane jest tak niezawodny i dokładny, jak to tylko możliwe, zwiększa możliwości mediów i siłę wyników modelu.

Profesor Matt Keeling z University of Warwick powiedział: „Większość modeli chorób zwierząt gospodarskich traktuje rolników jako bezwzględnie przestrzegających przepisów rządowych lub działających jedynie w celu maksymalizacji zysków. Projekt FEED dodaje większego realizmu, rozumiejąc różne czynniki kierujące zachowaniem rolników w obliczu pojawiająca się choroba”.

/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnej organizacji (organizacji) może mieć charakter określony w czasie, zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Zobacz w całości tutaj.