Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy radykalny porządek oświetla leczenie raka

Nowy radykalny porządek oświetla leczenie raka

Naukowcy z Instytutu Nauk Przemysłowych Uniwersytetu Tokijskiego opracowali uproszczony system przechwytywania obrazu do fotodynamicznej terapii raka, wykorzystując impuls światła do aktywacji specyficznego dla nowotworu środka zwalczającego raka. Źródło: Instytut Nauk Przemysłowych, Uniwersytet Tokijski

Nowy schemat leczenia raka

Terapia fotodynamiczna, która wykorzystuje systemy przechwytywania obrazu do aktywacji środka zwalczającego raka Na miejscu W guzie jest to jeden ze sposobów leczenia raka. Jednak odpowiednie środki muszą być odporne na światło widzialne, działać przeciwnowotworowo w warunkach niskotlenowych i są wyzwalane przez niskoenergetyczne światło czerwone penetrujące tkanki – potężną kombinację właściwości do uzyskania. Zespół z Instytutu Nauk Przemysłowych w Uniwersytet w Tokio Stworzyła teraz nową platformę, która po raz pierwszy wykorzystuje organiczne ftalocyjaniny (III), aby osiągnąć takie połączenie właściwości.

Konwencjonalne metody fotodynamiczne polegają na wytwarzaniu reaktywnych form tlenu w celu zabicia komórek rakowych, jednak wiele nowotworów ma środowisko z niedoborem tlenu. Problem ten jest rozwiązywany przez systemy bezobrazowe, w których środek jest podawany w postaci nieaktywnej, a następnie aktywowany lub „niekontrolowany” w miejscu guza.

Usuwają rodniki alkilowe, o których wiadomo, że mogą powodować śmierć komórki z tlenem lub bez. Rodniki alkilowe są przekształcane w końcowe aldehydy w obecności tlenu, a te końcowe aldehydy mogą również prowadzić do śmierci komórki. Zespół wykorzystał molekuły zwane „organicznymi związkami ftalocyjaniny (III) (Pc)”, aby po raz pierwszy opracować nową nieakumulacyjną platformę fototerapii.

„Opracowane przez nas organiczne kompleksy ftalocyjaniny (III) są bardzo stabilne w świetle otoczenia podczas procesów syntezy, oczyszczania i pomiarów, ale mogą być aktywowane przez lasery, które emitują nanosekundowe impulsy czerwonego światła” – wyjaśnia główny autor. Ki Murata. Personelowi medycznemu stosunkowo łatwo jest manipulować tymi nano-impulsowymi laserami (pulsuje przez miliardową część sekundy).

Następnie wykazali, że związki uwolnione po aktywowaniu organicznych ftalocyjaniny (III) wykazały toksyczność wobec komórek HeLa, linii komórkowej powstałej z raka, co sugeruje, że związki te mogą mieć potencjał do zwalczania raka, jeśli zostaną uwolnione w guzie.

„Nasza nowa technologia może umożliwić fotochemiczne generowanie różnych rodników alkilowych i aldehydów, umożliwiając selektywne uwalnianie wielu bioaktywnych cząsteczek” – mówi starszy autor Kazuyuki Ishii. Jako ulepszenie w stosunku do innych systemów przechwytywania obrazu, otwiera nową, ekscytującą drogę do leczenia raka za pomocą fototerapii.

Odniesienie: „Di-foton, czerwone światło dysocjujące rodniki alkilowe z organicznych ftalocyjaniny (3)” Autor: Kei Murata, Yuki Saebe, Mayo Uchida, Mizuki Ono, Ryoji Misawa, Yoshiho Ikuchi i Kazuyuki Ishii, 20 września 2022 r. Dostępne tutaj komunikacja chemiczna.
DOI: 10.1039 / D2CC03672J

READ  Ślady dinozaurów sprzed 113 milionów lat odkryto z powodu dotkliwej suszy