w ,

[PILNE] Od soboty kolejne obostrzenia związane z koronawirusem

Od soboty 17 października rząd zaostrza restrykcje związane z COVID-19 w czerwonej strefie.

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zwiększeniu obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Premier stwierdził, że obecna sytuacja epidemiologiczna różni się znacznie od tej, z jaką mieliśmy do czynienia w marcu i kwietniu.

Czerwona strefa ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne) podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 metrów kwadratowych w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych) lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik.
Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 procent miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc wydarzenia sportowe bez udziału publiczności w wydarzeniach kulturalnych maks. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni. Wszystkie powyższe restrykcje wchodzą w życie w sobotę (17.10). Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od poniedziałku (19.10).

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Zakończono Budowę kanalizacji tłocznej Tuszyma – Błonie

Kościół w Przecławiu zamknięty do odwołania!